«Ну це не було як подарунок», – голова Сумського райсуду Дашутін про 400 тисяч від батьків
Суддя Дашутін на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів відповів на претензії Громадської ради доброчесності. Комісія його відповідями, вочевидь, задоволена, бо вирішила, що він підтвердив здатність здійснювати правосуддя у Верховному суді. Журналісти розшифрували відеозапис співбесіди Ігоря Дашутіна, аби сумчани дізналися, як суддя пояснив претензії Громадської ради доброчесності до нього.
Про продаж іномарок за копійки
Toyota Camry за 15 тисяч гривень
Відповідно до декларації пан Дашутін у 2016 році отримав дохід від продажу Toyota Camry 2010 року випуску у розмірі 15 тисяч гривень. Навіть у 2018-му вартість вживаного авто такої моделі і року випуску складала не менше 250 тисяч гривень.
Відповідь судді Дашутіна
– У 2010 році мною було оформлено кредит на автомобіль Toyota Camry. На момент продажу вказаного автомобіля мною було повністю погашено заборгованість перед банком за рахунок коштів покупця. Таким чином після угоди з покупцем, погашення заборгованості і, враховуючи банківські проценти, які були мною сплачені протягом виплат по кредиту, в мене на руках залишилося 15 тисяч гривень, як і було це відображено у декларації. Згідно із методичними рекомендаціями щодо складення, подання і оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у графі «Дохід від продажу рухомого майна» необхідно вказувати фактичне отримання коштів, тому мною було вказано залишкову вартість автомобіля після виплати кредиту.
Питання Кваліфікаційної комісії:
– Можете сказати, коли Ви виплатили кредит за автомобіль Toyota Camry?
– Здається у 2013 році. Але я враховував всі ті проценти, всі ті виплати, які були проведені. І тому я підрахував, скільки залишилося коштів і це була ця сума.
– Але ж в фактично сплатили цю суму за автомобіль, повернувши кредит.
– Ну, але ж… Ні, я не сплачував цю суму. Це не я сплачував. Там одним днем погашено практично повністю суму останню.
– А тоді хто сплатив кредит?
– Ну я ж указував – покупець.
– Так цей автомобіль був у Вас на праві власності?
– А потім ми оформили з ним договір купівлі-продажу, і він забрав цей автомобіль.
– Це відбулося у 2016 році?
– Так, у нас там була деяка розстрочка на деякий час. Я чекав, поки він виплатить. Я ж не буду давати йому довіреність, поки він не виплатить.
– Тобто кредит був у Вас виплачений у 2016 році?
– Ні, кредит був раніше погашений.
– А право власності?
– А право власності пізніше.
– Окей, зрозуміло.
Ford Mondeo за 8 тисяч гривень
Відповідно до декларації того ж, 2016 року, Ігор Дашутін отримав дохід від продажу Ford Mondeo 2008 року випуску у розмірі 8 тисяч гривень. Навіть у 2018 році вартість вживаного Ford Mondeo складала не менше 200 тисяч гривень.
Відповідь судді Дашутіна
– Після 8-ми років активної експлуатації автомобіль вийшов з ладу, я звернувся до СТО провести ремонт вказаного автомобіля. На станції з’ясувалося про необхідність проведення капітального ремонту двигуна, що підтверджується технологічною картою огляду автомобіля.
Питання Комісії:
– Уточніть одразу: технологічна карта у Вас за який рік?
– Перед продажем. Попередня вартість ремонту була для мене занадто високою, яка практично дорівнювала ринковій вартості самого автомобіля. Після цього мною було прийнято рішення його продати у тому вигляді, в якому він був. Тож, у 2016 році я продав форд мондео за 8 тисяч гривень, про що вказав у декларації про доходи. Отже, твердження висновку ГРД, що я значно знизив розмір доходу й безпідставно не задекларував своєчасно своє майно, не ґрунтується на достовірній і перевіреній інформації. Тому є помилковою.
По цьому питанню член Комісії оголосив інформацію із документів, наданих суддею Дашутіним: «попередня вартість запчастин – 98 тисяч гривень, і ремонт 45 тисяч». І питання закрили.
Про купівлю Toyota Camry за 840 тисяч гривень
Сумніви Громадської ради доброчесності
Відповідно до декларації Ігоря Дашутіна у 2016 році він купив Toyota Camry того ж року випуску, вартість якого склала 840 тис. грн. Наступного дня отримав кредит від ПАТ “Креді Агріколь Банк” на суму 428 395 грн. Зважаючи на вартість автомобіля та розмір фінансового зобов’язання, Дашутін мав здійснити видаток на набуття автомобіля у розмірі 411 677 грн. Водночас, у його деклараціях за 2015 та 2016 роки, не відображено достатніх коштів для здійснення такого видатку.
Відповідь судді Дашутіна
– Що стосується придбання у кредит автомобіля Toyota Camry 2016 року випуску, то кошти на здійснення першого внеску були мною заощаджені протягом декількох років. Також частково мені допомогли мої батьки, які є підприємцями. Свої доходи я кожного року декларував, як того вимагає законодавство. Навіть якщо проаналізувати мої особисті доходи за 2014-15-16 роки, то це становить 804 938 гривень. Але ж я працюю не два роки поспіль, як про вказується у висновку, а 16 років. І за цей час постійно отримував заробітну плату, про зо свідчать подані мною декларації.
– Уточніть, будь ласка, яку суму вам батьки подарували, допомогли?
– Ну, практично повністю.
– Це скільки і в якому році?
– Це було 400 тисяч у 2016 році.
– Ви їх декларували?
– Ні, я їх не декларував. Тому що вони продали свій автомобіль і ці гроші внесли безпосередньо як перший внесок.
– Це ж треба було декларувати
– Ну як я консультувався із податківцями і наш кадровик це питання…
– Скажіть в якому році це було?
– У 2016-му.
– Яке відношення мали до декларування податківці у 2016 році?
– Ну вони не мали ніякого. Ми і до НАЗК зверталися за методичною допомогою.
– Чи правильно я зрозумів, що подарунок від батьків вами не задекларований?
– Не задекларований. Це не було як подарунок. Вони просто зробили перший внесок і все.
– А як його назвати?
– Ну… (посміхнувся – ред.)
– Це правочин. Кожна дія це правочин.
– Я вважав. Що це мої батьки. Я потім, буквально там через тиждень, зробив на батька довіреність. Він також постійно керував ним.
sumy.today