Поліція повідомила, хто вбив лося у заповіднику
Мова йде про випадок браконʼєрства, що стався днями поблизу одного із сіл Шосткинського району. Один із місцевих жителів став свідком того, як на відкриту місцину вийшов лось, перетнув невелику річку в напрямку заповіднику, і відразу з того боку почулися кілька пострілів. Чоловік про побачене одразу повідомив до поліції на лінію «102».
«Ми отримали повідомлення о 10:02, і вже о 10:15 члени слідчо-оперативної групи та групи реагування патрульної поліції нашого підрозділу прибули на зазначене свідком місце, – розповідає Сергій Забозлаєв, начальник Шосткинського відділу поліції. – Оскільки наші співробітники добре знають місцевість, тим більше – території, що знаходяться під особливою охороною закону, тож ми разом з працівниками місцевого лісового господарства, що на перших же хвилинах приєдналися до пошуків, швидко перекрили вказаний квадрат та блокували вʼїзди-виїзди з нього. І за кілька хвилин спільними зусиллями виявили на місці стрілянини двох мисливців. Що цікаво – ці громадяни аж ніяк не очікували настільки швидкого «візиту» правоохоронців, хоча беззаперечно знали, що знаходяться на території заповідника, де полювання категорично заборонено та карається кримінальною відповідальністю. Що стосується стрілянини по рідкісній тварині – то вони свою причетність категорично заперечують, хоча, окрім них, нікого в даному квадраті ми так і не знайшли».
Обох чоловіків поліцейські запросили до відділку та опитали. У громадян при собі виявились всі необхідні дозвільні документи на полювання пернатої дичини. На місці події, крім інших доказів полювання, були виявлені також кров та сліди великої тварини, що, вочевидь, «підранком» подалася до лісової хащі. Поліцейським та єгерям знадобилось майже вісім годин, аби знайти тушу лося та вилучити докази скоєного незаконного полювання.
Наразі в поліції вже відкрите кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 248 КК України (порушення правил полювання…, а також незаконне полювання в заповідниках…, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України), в рамках якого призначено ряд експертних досліджень, покликаних остаточно встановити причини та обставини загибелі рідкісної тварини. В тому разі, якщо судом буде доведено провину підозрюваних, мисливцям загрожує штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Працівники поліції висловлюють щиру подяку місцевим жителям, котрі не залишилися байдужими до скоєного проти навколишнього середовища злочину і вчасно сповістили про нього до поліції. Завдяки такій активній громадській позиції людей та професійності правоохоронців розкриття даного злочину зайняло по факту не більше півгодини. Наразі триває досудове розслідування, тож останню «крапку» в цій справі поставить суд.