Банк відсудив 4 млн грн, які надавав у якості кредиту сумському депутату
До суду звернувся АТ “Альфа-Банк” до відповідачів ТОВ “РІШАС” та громадянина К. про стягнення 4 млн 242 тис. грн заборгованості за кредитним договором, відсотків і судові витрати.
У ході розгляду справи було встановлено, між що між банком та ТОВ “РІШАС” було укладено кредитний договір, згідно з ним позивач зобов’язувався надати першому відповідачу кредит в сумі 4 млн грн. Підприємство у свою чергу, зобов’язувалось своєчасно та у повному обсязі виплачувати банку проценти за користування кредитом, виконувати інші умови та повернути банку кредит у визначені терміни. З метою забезпечення належного виконання позичальником своїх зобов`язань, банк уклав договір поруки із поручителем – громадянином К. на всю суму зобов’язань клієнта за цим кредитним договором.
У ході розгляду справи судом встановлено, що позивач виконав свої зобов’язання у повному обсязі, але відповідачі зі свого боку – ні. Виникла заборгованість у розмірі 4 млн грн основного боргу та 242 тис. грн відсотків.
Статтею 554 ЦК України встановлено, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно з ч. 1 ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суми позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої якості.
Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Суд вирішив позовні вимоги позивача задовольнити повністю.
Як відомо, раніше на сайті Господарського суду Сумської області оприлюднили повідомлення під назвою “До уваги Калініченка Вячеслава Анатолійовича, який є відповідачем у справі № 920/1178/20”. Таким чином суд публічно повідомив Вячеславу Калініченку про розгляд справи за позовом “Альфа-банку”, який просив стягнути з Калініченка і його колишнього підприємства ТОВ “Рішас” 4 млн грн кредиту, понад 200 тисяч відсотків і понад 60 тисяч судового збору. Вячеслав Калініченко був депутатом Сумської міської ради від “Батьківщини” з 2010 по 2020 рік.