Вирок сумського суду порушив права фірми батька нардепа
Йдеться про вирок Зарічного районного суду Сум у справі про фінансування тероризму представником компанії ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» (горішки «Козацька розвага», насіння соняшнику «SEMKI», фісташки «Мачо» та чіпси «Kartofan»). Це підприємство належить Віктору Рибалці – батьку нардепа від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Рибалки.
27 травня в Єдиному державному реєстрі судових рішень була оприлюднена постанова Верховного суду, якою справа направлена на новий розгляд в апеляційній інстанції.
Козацька розвага в ЛНР і ДНР
Про що йдеться? У жовтні 2017 року працівники СБУ Сумщини затримали чоловіка за підозрою у фінансування тероризму. Як потім було встановлено вироком Зарічного районного суду, обвинувачений, усвідомлюючи, що «ЛНР» є терористичною організацією, постачав продукцію ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» на тимчасово окуповану територію Луганської області, сплачуючи при цьому у відповідності до так званих законів «ЛНР», не передбачених чинним законодавством, так званих «митних платежів» до так званого «бюджету «ЛНР». Тим самим фінансував цю терористичну організацію.
За фінансування тероризму – штраф
Кримінальним кодексом за фінансування тероризму з корисливих мотивів передбачено позбавлення волі на строк від 8 до 10 років з конфіскацією майна. Проте, між обвинувачуваними та прокурором була угода про визнання винуватості. Вироком Зарічного райсуду Сум ця угода була затверджена, і у якості покарання замість позбавлення волі суд призначив чоловіку штраф у розмірі 149,6 тис. грн, і його одразу випустили з-під варти.
Підприємство нардепа невинувате?
З таким вироком суду не погодилось підприємство родини нардепа Сергія Рибалки ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ». Воно вважає, що у вироку Зарічного райсуду констатовано винуватість товариства та його посадових осіб, що шкодить його діловій репутації.
Через це директор підприємства та саме підприємство подали апеляційні скарги. Але апеляція їх повернула, бо процесуальним законом передбачене оскарження вироку лише сторонами обвинувачення і захисту.
Однак Верховний суд із такими висновками апеляційного суду не погодився. Бо, відповідно до міжнародних актів, кожен, кого обвинувачено у вчиненні злочину, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, попереднє висловлення судом думки про винуватість особи неминуче порушує презумпцію невинуватості.
Перевіряючи матеріали провадження, Верховний суд встановив, що у змісті судових рішень у категоричній формі згадуються назва ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ», через яке здійснювалося фінансування тероризму та в якому працював обвинувачений.
Тож постановою Верховного суду касаційну скаргу директора ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» було задоволено та призначено новий розгляд справи у суді апеляційної інстанції.
sumy.today