Як на Сумщині проходить карантин у неволі?
Станом на 21 березня в ізоляторах тимчасового тримання поліції області перебували 18 осіб.
За даними керівника відділу комунікації ГУ Нацполіції в Сумській області Володимира Крупецьких, на стан здоров’я ніхто з тимчасово затриманих не скаржиться. Перед поміщенням їх до камер, у кожного виміряють температуру. А приміщення камер раз на день обробляють дезінфекторами.
Усього в Сумській області, за інформацією Крупецьких, 7 ізоляторів тимчасового тримання: у Сумському відділі поліції на Першотравневій, в Охтирці, Ромнах, Конотопі, Глухові, Шостці та Лебедині. У них тримають осіб, тимчасово затриманих за підозрою у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі, а саме, тих, кого застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення; на кого безпосередньо після вчинення злочину вказали очевидець, чи потерпілий, чи очевидні ознаки на тілі, одязі чи місці події; підозрюваних у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину підслідності НАБУ, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Окрім ІВС, на Сумщині ще є чотири установи кримінально-виконавчої системи: Сумський СІЗО, Сумська виправна колонія №116, Роменська виправна колонія №66 і Конотопський виправний центр. Про те, як карантин діє в таких установах, у коментарі Цензор.Нет розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька: «Змушені були вдатися до непопулярних заходів. Наприклад, обмежити відвідування місць позбавлення волі, скасувавши побачення з родичами. Також щодня на пропускних пунктах перевіряється персонал і, якщо є будь-які симптоми, які вказують, що людина може бути хворою, її не допускають до роботи. Перевіряють в обов’язковому порядку і людей, яких за рішенням суду поміщають під варту. Їх відправляють на 14-денний карантин”.