У Сумах були “Люті танці”
25-го лютого у ТРЦ «Мануфактура» відбувся третій фестиваль “Люті танці” – чемпіонат із брейк-дансу та хіп-хопу. За словами “брейкерів”, їхній стиль досить агресивний і «лютий», практично не має обмежень у рухах.
Танцюристи з Київської, Полтавської, Харківської, Чернігівської та Одеської областей проявили себе у батлах.
Як зазначили організатори, представники танцювальної студії “Under The Groove”, метою чемпіонату є розвиток танцювальної культури міста Суми. А от концепція фестивалю в 2017 році – об’єднання всіх елементів хіп-хоп культури в один час на одній локації. Люті брейкінг, хіп-хоп та бітбокс-битви, графіті-джем, зона знань, воркшопи від відомих виконавців хіп-хоп та ще багато цікавих родзинок чекали на сумчан.
Найрішучіших ініціаторів створення майданчику для танцювальних баталій виявилося двоє – це Олександр Токарчук і Софія Тищук. Вони теж представники сумської студії “Under The Groove” та головні організатори заходу. Окрім того, партнерами фестивалю стали: Сумський міський центр дозвілля молоді СМР, ТЦ «Мануфактура», Сумська міська молодіжна ГО «Ліцей», танцювальна школа «Havin’ Funk», арт-кафе “Dom Maya”, компанія зі створення костюмів «Studio Theater living statues» та арт-група «Luminati».
«Ідея фестивалю народилася не випадково. Наша танцювальна студія “Under The Groove” давно мріяла про проведення проекту такого масштабу. І минулого року ми виграли таку можливість на конкурсі проектів молодіжних організацій, а разом – матеріальну підтримку у 42 тисячі гривень від управління молоді та спорту Сумської ОДА», – ділиться фінансовими подробицями організатор Софія Тищук.
Усього призовий фонд проекту склав вісім тисяч гривень. Оцінювати майстерність учасників та визначати переможців взялися запрошені гості, професіонали своєї справи. Загалом, допомогти з проведенням фестивалю зголосилися 18 майстрів, серед яких і діджеї, і минулорічні переможці конкурсу, і справжні майстри брейк-дансу та хіп-хопу.
«Як такого переліку критеріїв оцінювання танцюристів немає. Кожен суддя бачить усе по-своєму. Особисто для мене пріоритетними є оригінальність та чистота виконання елементів. Слід зазначити, що гарний брейкер має рухатися на різних рівнях і використовувати весь простір довкола себе», – наголошує член суддівської трійки брейкерів Іван Вока.
Оцінювали учасників фестивалю за номінаціями та віковими категоріями: діти до 8 років, підлітки до 15, початківці, професіонали, батьки та діти. «Батлили» танцівники як один на один, так і попарно, а то й три на три. Найкращих було відзначено грошовими призами і лише топ-8 щасливчиків, представників брейкінгу, отримали безкоштовну перепустку на масштабний фестиваль танцю у Харкові. Проте молодь завітала на захід не лише за подарунками.
«Я займаюся танцями з дитинства. Спочатку мене цікавив хіп-хоп, а пізніше я спробував себе в ролі брейкера і не пожалкував. У цьому вуличному стилі ніяких заборон, ніяких обмежень – мабуть це й приваблює. Завжди хочеться пробувати щось нове, ділитися власним уміннями та набиратися нового досвіду, тому я зараз тут», – зізнається танцюрист із Полтави Ігор Чухлєбов.
Щодо отримання нового досвіду, то в рамках фестивалю було також паралельно проведено три майстер-класи у танцювальній залі Сумського державного університету.
Завершальною частиною танцювального дійства став гала-концерт фестивалю та «Afterparty» у нічному клубі. Словом, програма хіп-хоп події виявилася справді лютою, а учасники та глядачі отримали шалений заряд енергії на весь день. Тепер сумчани чекають наступної танцювальної хвилі, що запрошує любителів рухатися під біт до Харкова.
Джерело: http://xpress.sumy.ua