У Сумах відкрили виставку до ювілею художника
28 липня – 75 річниця з Дня народження сумського художника-графіка Володимира Ломаки. Напередодні в обласному краєзнавчому музеї, щоб вшанувати його пам’ять, відкрили виставку робіт, передає suspilne.media.
16 років тому митець помер та по собі залишив близько 1000 робіт. Наприклад, у нього є серія робіт присвячена вибуху на Чорнобильській атомній електростанції.
У краєзнавчому музеї в Сумах зберігається близько третини робіт автора. Мають і його особисті речі: окуляри, прилади для гравіювання та блокнот.
Серед творчого доробку автора – два десятки екслібрисів присвячених Шевченкіані, де письменник зображений на різних етапах життя. Є і серія гравюр “Верхосулія” присвячених селу Верхосулка, де народився митець.
“Екслібрис – це така замальовка до книжки. У них він зображував не тільки саму суть тексту книжки, але особливості господаря цієї книжки. Ви побачите, всі роботи об’єднані однією тематикою – це Україна, любов до України, тому що на всіх його роботах зображені козаки, козачки й особлива серія в нього – Сузір’я знаків зодіаків. Просякнута вірою в майбутнє, вірою в Україну. Зображені не тільки козак і козачка, а в декотрих можна пізнати його друзів”, – розповідає завідувачка відділу Сумського обласного краєзнавчого музею Наталія Гетьманська.
Володимир Ломака брав участь у міжнародних виставках і конкурсах. Зайняв третє місце на конкурсі екслібрисів в Італії. В Данії виданий каталог, де серед 28 робіт є й екслібриси Володимира Ломаки.
Серед книжок, які проілюстровані його творами – і дитяча література. З митцем у 70-тих роках минулого століття познайомився Олексій Кузьменко – нинішній директор Сумської художньої школи. Разом вони організували клуб екслібрисистів і графіки.
“Він активно працював у “Просвіті” і це давало вихід йому на україно-націоналістичні кола. Він був людиною конкретною, якщо має думку, то він висловлював і підтасовувався під когось там. Ну і страждав від цього бувало”, – говорить товариш Володимира Ломаки Олексій Кузьменко.
Переглянути виставку робіт Володимира Ломаки у краєзнавчому музеї можна протягом місяця.