У Сумський художній музей повернулися відреставровані експонати
Одним з основних завдань Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького є збереження та реставрація культурної спадщини. Нещодавно з Харківської філії Національно-дослідного реставраційного центру України повернулися твори декоративного та образотворчого мистецтва, серед яких – полотна Яна Бота, Девіда Тенірса ІІ – провідних митців «золотої доби» Нідерландів (ХVІІ ст.), українські ікони ХVІІІ ст., а також фарфор італійської фірми «Джинорі», кераміка з с. Шатрищі Ямпільського р-ну, Києво-Межигірський фаянс тощо.
Музейні реставратори також багато працюють над відновленням пам’яток мистецтва. Родзинкою реставрації у музеї став буфет із мореного дубу, виготовлений в Європі у І пол. ХІХ ст. Двоярусний «красень» із масивними формами в стилі псевдобароко нагадує архітектурну споруду, увінчану високими лускоподібними дахами. Великі балясини розділяють дві об’ємні частини з різьбленим барельєфним декором. До музею буфет потрапив на початку 2000 ст. у вкрай незадовільному стані, але, завдяки червонодеревнику та художнику П. Котенку цей мистецький витвір отримав нове життя.
Основні принципи роботи реставраторів – максимально дбайливе ставлення до пам’ятки і мінімальне втручання в автентичність твору, усунення факторів, які загрожують його подальшому руйнуванню з використанням перевірених часом матеріалів і методик у поєднанні з сучасними розробками. Копітка та натхненна праця реставраторів продовжує життя мистецьких скарбів, що дозволяє сучасникам долучитися до культурного надбання минулого та зберегти їх для майбутніх поколінь, повідомляє управління культури Сумської ОДА.
ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬОднією з основних завдань Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького є…
Опубликовано Управління культури Сумської обласної державної адміністрації Среда, 4 декабря 2019 г.