Учасники фестивалю “DIY графіті” розмалювали стіни довкола стадіону в Сумах
На стінах довкола стадіону “Ювілейний” у Сумах додалося малюнків. 14 та 15 серпня там, у провулку Гагаріна, відбувся фестиваль “DIY графіті”. Це вже третій подібний фестиваль у Сумах, пише suspilne.media.
Цього разу він зібрав 13 учасників: 5 із них – сумчани, 8-ох запросили з інших міст.
Андрій Привалов приїхав із Харкова. Малювати почав з 12-ти років. Зараз працює ілюстратором. На сумській стіні вирішив зобразити постать чоловіка. Такий образ, на його думку, найкраще вписується в цю локацію.
“Малювання графіті на природі – для мене хобі й віддушина після того, як довго малюєш за комп’ютером ілюстрації, і у тебе конкретні замовлення, рамки, обмеження. Тут у тебе немає обмежень, відповідальності, ти можеш малювати, що хочеш, як завгодно, як тобі подобається, і найгірше, що може статися – погана оцінка глядачів”, – каже Андрій.
Кілька учасників приїхали з Києва. Данило – постійний учасник фестивалів в Україні й за її межами.
Малює поруч з Андрієм, вписуючи зображення в єдиний ансамбль. “Сюжету як такого немає, тут просто абстрактні форми з персонажем, як такого концепту немає, більше імпровізуємо”, – каже він.
Слава і Настя – творче подружжя. Працюють дизайнерами інтер’єрів і екстер’єрів. На сумському фестивалі створюють абстрактні форми та шрифти. Розповідають, як працюється в парі.
“У нас таке подружжя, що складається все як пазли, тому суперечок не виникає. Завжди вдвох, може час від часу хтось домінує, але все органічно, все збігається, команда”, – кажуть вони.
У Сумах фестиваль графіті започаткувало три роки тому молодіжне об’єднання “Екстрим-стайл”.
Цього року його співорганізатором виступив відділ молоді та спорту – забезпечили учасників фарбами та інші матеріалами. Щороку проводять фестиваль на різних локаціях, розповів організатор Кирило Бурлака.
“Цього року це стадіон “Ювілейний”. Давно ми на цю локацію дивились, але не могли домовитись з адміністрацією стадіону. Художники не обмежені в тому, що малюють. Є певні етичні правила, все інше – на їх розсуд. Фестиваль – це можливість для художників в спокійних умовах намалювати те, що вони бажають”, – каже він.