Сумська прийомна родина відзначила 10-річний ювілей батьківства
Сумські перевізники в рамках Меморандуму щоденно підтримують сумчан на 100 тисяч гривень
Глухівчани розповіли про російські удари КАБами по містуФОТО
У селі Грузьке на Кролевеччині відкрили сквер пам’яті
Волонтерів Сумщини відзначили з нагоди Міжнародного дня волонтера
Графік відключень на 6 грудня
Як протягом осені на Сумщині підвищилися ціни на продукти харчування
Конотопська студентка відзначилася у конкурсі «Що для мене Україна?»ФОТО
У сумській школі №27 прокоментували тендер на ремонт харчоблока, обідньої зали та підсобних приміщень
Сумська “Вікторія” отримала календар весняної частини сезону в Першій лізі
На Кролевеччині до Дня Святого Миколая діти вразливих категорій отримали подарунки
У Сумах планують розірвати договір з переможцем тендеру на будівництво кладовища
43 героя із Сумщини відзначені державними нагородами посмертно
Завтра Тростянець попрощається із загиблим героєм Василем Чалим
Які пошкодження після авіаудару в Глухові
Привласнював волонтерську допомогу для потреб ЗСУ: поліцейські повідомили чоловіку про підозруФОТОВІДЕО
Сумський педуніверситет до свят проводить благодійну акцію “Скринька радості”
Фото з Глухова після російської атаки КАБамиФОТО
У Сумах водій “Лінкольна” напідпитку врізався у припарковану “Теслу”
У Сумах попрощались із захисником Олексієм Ніколенком
Школи Сумщини можуть отримати допомогу на відновлення за програмою REducation
На Сумщині лісництва почали продаж різдвяних ялинок
Завтра Пришибський водозабір може працювати з пониженим тиском
У Глухові КАБ влучив поруч із гаражем: пошкоджені близько 10 будинків
Юні дзюдоїсти Сумщини вбороли медалі на чемпіонаті України
Шосткинка поєднала обов’язки захисниці з волонтерською діяльністю
Кролевчанки здобули відзнаки конкурсу «Сила землі батьків»
Скільки та яких податків заплатили жителі Сумщини
Юні сумчани здобули нагороди у конкурсах мистецтв
Двома КАБами вдарили по Глухову

Юна сумська дизайнерка привезла нагороди з міжнародного фестивалю

Із сонячної Анталії – відразу на заняття! У сумській студії ART”elь moda – школі моди та естетичного розвитку дітей та молоді – вихідними ми зустрілися з учасницями міжнародного фестивалю EUROPEAN SENSATION ART FESTIVAL, що проходив у Туреччині.

Дівчатка, які напередодні разом із педагогом з дизайну Наталією Бовдуй повернулися з престижного фестивалю-конкурсу, показали нам здобуті трофеї.

Це – неймовірно! Юні талановиті сумчанки заявили про себе дуже потужно: 13-річна дизайнерка Анастасія Кидик, яка презентувала власну колекцію «Лісові німфи», отримала диплом «За внесок у розвиток мистецтва України та Туреччини» та друге місце у номінації «Діти-дизайнери». До речі, дівчинка разом з моделями Анастасією Сапицькою та Маргаритою Нікітіною (вони теж отримали нагороди за участь у фестивалі) також демонструвала свій колекційний одяг. Показ проходив у культурному центрі муніципалітету Анталії, а проживали діти з наставницею у сонячній затишній Аланії. У юних «зірок» – купа емоцій. Не менше їх і в дорослих!

За три роки – міжнародне визнання!

Народний художній колектив ART”elь moda за 25 років створив чимало видовищних колекцій в стилі art-fashion, які презентувалися не тільки в рідних Сумах, а й далеко за їх межами. Новий виток у роботі – дитяча студія дизайну, де змалку навчають основам дизайну та створенню колекцій. Для керівниці ART”elь moda Лариси Ванєєвої відкриття такого напрямку було своєрідним експериментом. У 2021 році невтомна натхненниця, методист та постановниця сценічного дефіле вирішила ризикнути – й такий крок до розвитку себе виправдав сповна: сумські дівчатка-дизайнерки не раз піднімалися на п’єдестал досягнень на конкурсах міжнародного рівня!

– Дизайнерський напрямок ми розвивали ще з самого початку створення ART”elь moda, – розповідає Лариса Ванєєва. – Це не тільки театр моди та дефіле – у всіх сумських колекціях акцент завжди робився на авторський дизайн. Згодом у мене виникла ідея створити окреме системне направлення – діти-дизайнери. Коли в нашому колективі з’явилася педагог Наталія Бовдуй, мені здалося, що саме їй буде цікаво «рухати» вперед цей напрямок. Так уже четвертий рік триває наш експеримент. У студії ми створили максимально комфортні умови, де наші вихованці не тільки навчаються, а й розвиваються (як це відбувається по вузівській програмі). Поступово протягом трьох років з’явилися власні напрацювання, в тому числі – з оформлення (адаптована спрощена система захисту дипломних проєктів), щоб дитячі роботи достойно презентувати на всеукраїнських та міжнародних платформах. Тим самим – заявити про нашу молоду школу дітей-дизайнерів, місто, Сумщину та Україну!

Тож юні сумські дизайнери мають вишукано оформлені портфоліо, відшиті колекції (для дітей а конкурсними умовами достатньо трьох одиниць), авторські програми, а відтак – можливість показати високі конкурсні результати. Варто зазначити, що студій з таким напрямком в Україні – одиниці.

– Ми маємо вже багато досягнень – враховуючи, що наше становлення прийшлося на роки пандемії, – продовжує Лариса Олексіївна. – Якщо згадати очні конкурси, то це – Болгарія, де наші діти були влітку. Ми брали участь у двох конкурсах. На першому (куди ми власне приїхали) нашу презентацію побачили організатори іншого міжнародного конкурсу, який проходив у Кітені – й запросили туди. З чотирьох наших юних дизайнерів два отримали гран-прі (Олеся Міненко та Гайдукова Єва). А Олеся Міненко, Аріна Курочкіна та Настя Кидик – взяли дипломи І ступеня.

Підкорили Турцію

Минулого року в студії був започаткований проєкт, присвячений творчості Лесі Українки, яку можна інтерпретувати в форматі моди. Як тут без Мавки – щирої лісової красуні-німфи! Фіналом була творча робота по стилю та стилізації. «Настя Кидик так захопилася темою лісних мавок, – згадує Лариса Ванєєва. – У неї фантазія запрацювала як у справжнього дизайнера. Коли до її рук потрапила книга про українську міфологію, дівчинка просто з головою поринула в неї! Почали з’являтися ідеї, образи… Ось так у Насті народилася креативна колекція «Лісові німфи». Дуже талановиті роботи, цікаві нестандартні рішення в матеріалах – ручна в’язка, природні матеріали. Взагалі трикотаж на подіумі – це доволі рідкісне явище. Тим більше, в дитячих роботах. До процесу долучилися й батьки. Мама втілювала «в’язані» елементи, тато своїх дівчат дуже у всьому підтримував. Вони експериментували – в’язали, розпускали, підбирали фактури, кольори. Це, можна сказати, сімейний проєкт! Командна робота. Все вийшло дуже круто! Саме креативні матеріали, які використала Настя в своїх роботах, зробило її колекцію з високим акцентом авторства! Дівчинка, якій на той час було лише 12 років, вийшла на такий результат! Вона, дійсно, має величезний потенціал та дизайнерський хист. А ще й характер! Стержень! Тому її колекція була наповнена енергетикою перемоги й підкорила журі. Настя знаходиться на старті, і він був для неї успішним».

Перша колекція – в перший рік війни

Наставниця дівчинки Наталія Бовдуй, яка за фахом конструктор-технолог та дизайнер-модельєр одягу, теж із захопленням говорить про свою підопічну. «Настя у нас із самого першого дня, як відкрився гурток із дизайну одягу, – розповідає Наталія Олександрівна. – Вже займається четвертий рік. Під час пандемії ми працювали онлайн. Коли я їй пропонувала ідеї, то вона завжди на все мала свою думку. Настя не тільки творча, а й наполеглива. Вже у 2022 році – в перший рік війни – створила свою першу колекцію «Чамріз». Це була цікава різнокольорова робота 9-річної дитини – одяг для фей. Така безпосередня! Коли майстер уже створював кофтинки та спіднички, вона не з усім погоджувалася. Та все ж відшита колекція зайняла перше місце в онлайн-конкурсі, який проходив у Хмельницькому. А вже в Туреччині Настя спробувала себе в ролі моделі, презентуючи власну колекцію».

Креативні ідеї – епатажні мотанки

Про себе Настя не дуже любить розповідати. А ось мама згадує, що дівчинка змалечку була творчою – щось малювала, вирізала, робила різні поробки (з паперу, тканини, бісеру). «Все щось вигадувала, виготовляла своїми руками, – згадує пані Ірина. – Ми її у всьому підтримували. Коли у студії був конкурс – придумати образ мавки, вона відразу запропонувала ідею. Я їй зв’язала спідничку, гетри, а топ дитина сплела сама. Ще й придумала такий цікавий наплічничок, який прикрасила гілками! Далі захопилася міфологією, стала багато читати. Малювала, придумувала ескізи. Це вилилося в колекцію «Лісові німфи». Я в’язала топи, ще спіднички, які ми приміряли потім на моделях. А декор із кори, гілля та ниток донька робила сама».

На підготовку колекції, як зізналася Настя, пішло до п’яти місяців. Зараз вона працює над новою колекцію ляльок-мотанок. Проте незвичайних – одягнених в екстравагантні українські національні костюми. «Їх вбрання – в наших традиційних кольорах, проте із сучасним кроєм та елементами, – говорить дівчинка. – Вони будуть не тільки стильними, а й нестимуть ідею світла, яке завжди переможе темряву».

shans.com.ua

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника