Рятувальники на броньованих авто евакуювали шістьох літніх людей із БілопільщиниВІДЕО
У Білопільській громаді двоє поранених внаслідок удару КАБ
Загиблим внаслідок ракетного удару по Сумах було 36 та 29 років
Охтирчани отримують грошову допомогу від “Save the Children”
На Глухівщині упорядкували меморіал закатованим у роки Другої світової війни землякамФОТО
На Сумщині визначили кращих чирлідерок
Кількість поранених у Сумах зросла до дев’яти
Сумські радіоорієнтувальники відзначилися на чемпіонаті Європи
«Проліска» приймає заявки на евакуацію з прикордоння Сумщини
У Сумах уже двоє загиблих внаслідок ракетного удару
Поліція доставила допомогу мешканцям прифронтового Краснопілля
На Сумщині судили “буддиста”, який не пішов до ТЦК
У Сумах перекрили Привокзальну через аварійні роботи
Ракетний удар в Сумах: один загиблий та семеро пораненихФОТО
У Сумах хочуть приєднати школу № 8 до класичного ліцею
У Сумах відомо про одного загиблого внаслідок ракетного удару
У Сумах попрощалися із захисниками Олександром Гливою та Іваном Лук’яновим
У Сумах є постраждалі внаслідок ракетного удару
У Сумах пролунав сильний вибух: ворог завдав удару по промисловому об’єкту
У Чернеччинській громаді будують нові укриття для медичних і освітніх закладів
У Сумах виявили підробне посвідчення у водія Honda
На війні загинув бойовий медик із Глухова Ігор Коловоротний
У Сумах обговорили створення на Петропавлівській меморіалу у пам’ять про жертв ракетного удару
Рукодільниці з Шосткинщини продають килимки на потреби захисників
Наслідки ворожої атаки по лісництву у КролевціФОТО
Каратист із Шосткинщини виборов «золото» на обласному турнірі в Чернівцях
Дубов’язівська громада передала захисникам антидронову рушницю та 10 детекторів дронів
Монополія проти конкуренції: як новий закон про ліс міняє ринок
Сумчанка стала другою у змаганнях силачів
“Евакуація — це біль, смуток, жах”: історія родини переселенців із Білопілля

Юна сумська дизайнерка привезла нагороди з міжнародного фестивалю

Із сонячної Анталії – відразу на заняття! У сумській студії ART”elь moda – школі моди та естетичного розвитку дітей та молоді – вихідними ми зустрілися з учасницями міжнародного фестивалю EUROPEAN SENSATION ART FESTIVAL, що проходив у Туреччині.

Дівчатка, які напередодні разом із педагогом з дизайну Наталією Бовдуй повернулися з престижного фестивалю-конкурсу, показали нам здобуті трофеї.

Це – неймовірно! Юні талановиті сумчанки заявили про себе дуже потужно: 13-річна дизайнерка Анастасія Кидик, яка презентувала власну колекцію «Лісові німфи», отримала диплом «За внесок у розвиток мистецтва України та Туреччини» та друге місце у номінації «Діти-дизайнери». До речі, дівчинка разом з моделями Анастасією Сапицькою та Маргаритою Нікітіною (вони теж отримали нагороди за участь у фестивалі) також демонструвала свій колекційний одяг. Показ проходив у культурному центрі муніципалітету Анталії, а проживали діти з наставницею у сонячній затишній Аланії. У юних «зірок» – купа емоцій. Не менше їх і в дорослих!

За три роки – міжнародне визнання!

Народний художній колектив ART”elь moda за 25 років створив чимало видовищних колекцій в стилі art-fashion, які презентувалися не тільки в рідних Сумах, а й далеко за їх межами. Новий виток у роботі – дитяча студія дизайну, де змалку навчають основам дизайну та створенню колекцій. Для керівниці ART”elь moda Лариси Ванєєвої відкриття такого напрямку було своєрідним експериментом. У 2021 році невтомна натхненниця, методист та постановниця сценічного дефіле вирішила ризикнути – й такий крок до розвитку себе виправдав сповна: сумські дівчатка-дизайнерки не раз піднімалися на п’єдестал досягнень на конкурсах міжнародного рівня!

– Дизайнерський напрямок ми розвивали ще з самого початку створення ART”elь moda, – розповідає Лариса Ванєєва. – Це не тільки театр моди та дефіле – у всіх сумських колекціях акцент завжди робився на авторський дизайн. Згодом у мене виникла ідея створити окреме системне направлення – діти-дизайнери. Коли в нашому колективі з’явилася педагог Наталія Бовдуй, мені здалося, що саме їй буде цікаво «рухати» вперед цей напрямок. Так уже четвертий рік триває наш експеримент. У студії ми створили максимально комфортні умови, де наші вихованці не тільки навчаються, а й розвиваються (як це відбувається по вузівській програмі). Поступово протягом трьох років з’явилися власні напрацювання, в тому числі – з оформлення (адаптована спрощена система захисту дипломних проєктів), щоб дитячі роботи достойно презентувати на всеукраїнських та міжнародних платформах. Тим самим – заявити про нашу молоду школу дітей-дизайнерів, місто, Сумщину та Україну!

Тож юні сумські дизайнери мають вишукано оформлені портфоліо, відшиті колекції (для дітей а конкурсними умовами достатньо трьох одиниць), авторські програми, а відтак – можливість показати високі конкурсні результати. Варто зазначити, що студій з таким напрямком в Україні – одиниці.

– Ми маємо вже багато досягнень – враховуючи, що наше становлення прийшлося на роки пандемії, – продовжує Лариса Олексіївна. – Якщо згадати очні конкурси, то це – Болгарія, де наші діти були влітку. Ми брали участь у двох конкурсах. На першому (куди ми власне приїхали) нашу презентацію побачили організатори іншого міжнародного конкурсу, який проходив у Кітені – й запросили туди. З чотирьох наших юних дизайнерів два отримали гран-прі (Олеся Міненко та Гайдукова Єва). А Олеся Міненко, Аріна Курочкіна та Настя Кидик – взяли дипломи І ступеня.

Підкорили Турцію

Минулого року в студії був започаткований проєкт, присвячений творчості Лесі Українки, яку можна інтерпретувати в форматі моди. Як тут без Мавки – щирої лісової красуні-німфи! Фіналом була творча робота по стилю та стилізації. «Настя Кидик так захопилася темою лісних мавок, – згадує Лариса Ванєєва. – У неї фантазія запрацювала як у справжнього дизайнера. Коли до її рук потрапила книга про українську міфологію, дівчинка просто з головою поринула в неї! Почали з’являтися ідеї, образи… Ось так у Насті народилася креативна колекція «Лісові німфи». Дуже талановиті роботи, цікаві нестандартні рішення в матеріалах – ручна в’язка, природні матеріали. Взагалі трикотаж на подіумі – це доволі рідкісне явище. Тим більше, в дитячих роботах. До процесу долучилися й батьки. Мама втілювала «в’язані» елементи, тато своїх дівчат дуже у всьому підтримував. Вони експериментували – в’язали, розпускали, підбирали фактури, кольори. Це, можна сказати, сімейний проєкт! Командна робота. Все вийшло дуже круто! Саме креативні матеріали, які використала Настя в своїх роботах, зробило її колекцію з високим акцентом авторства! Дівчинка, якій на той час було лише 12 років, вийшла на такий результат! Вона, дійсно, має величезний потенціал та дизайнерський хист. А ще й характер! Стержень! Тому її колекція була наповнена енергетикою перемоги й підкорила журі. Настя знаходиться на старті, і він був для неї успішним».

Перша колекція – в перший рік війни

Наставниця дівчинки Наталія Бовдуй, яка за фахом конструктор-технолог та дизайнер-модельєр одягу, теж із захопленням говорить про свою підопічну. «Настя у нас із самого першого дня, як відкрився гурток із дизайну одягу, – розповідає Наталія Олександрівна. – Вже займається четвертий рік. Під час пандемії ми працювали онлайн. Коли я їй пропонувала ідеї, то вона завжди на все мала свою думку. Настя не тільки творча, а й наполеглива. Вже у 2022 році – в перший рік війни – створила свою першу колекцію «Чамріз». Це була цікава різнокольорова робота 9-річної дитини – одяг для фей. Така безпосередня! Коли майстер уже створював кофтинки та спіднички, вона не з усім погоджувалася. Та все ж відшита колекція зайняла перше місце в онлайн-конкурсі, який проходив у Хмельницькому. А вже в Туреччині Настя спробувала себе в ролі моделі, презентуючи власну колекцію».

Креативні ідеї – епатажні мотанки

Про себе Настя не дуже любить розповідати. А ось мама згадує, що дівчинка змалечку була творчою – щось малювала, вирізала, робила різні поробки (з паперу, тканини, бісеру). «Все щось вигадувала, виготовляла своїми руками, – згадує пані Ірина. – Ми її у всьому підтримували. Коли у студії був конкурс – придумати образ мавки, вона відразу запропонувала ідею. Я їй зв’язала спідничку, гетри, а топ дитина сплела сама. Ще й придумала такий цікавий наплічничок, який прикрасила гілками! Далі захопилася міфологією, стала багато читати. Малювала, придумувала ескізи. Це вилилося в колекцію «Лісові німфи». Я в’язала топи, ще спіднички, які ми приміряли потім на моделях. А декор із кори, гілля та ниток донька робила сама».

На підготовку колекції, як зізналася Настя, пішло до п’яти місяців. Зараз вона працює над новою колекцію ляльок-мотанок. Проте незвичайних – одягнених в екстравагантні українські національні костюми. «Їх вбрання – в наших традиційних кольорах, проте із сучасним кроєм та елементами, – говорить дівчинка. – Вони будуть не тільки стильними, а й нестимуть ідею світла, яке завжди переможе темряву».

shans.com.ua

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу