Депутатам презентували обласну комплексну програму «Освіта Сумщини у 2022-2024 роках»
Обласну комплексну програму «Освіта Сумщини у 2022-2024 роках» погодили обласні депутати під час засідання комісії з питань бюджету. Її презентувала очільниця Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.
Програма розроблена по восьми напрямках, кожен з яких має свої проєкти та шляхи реалізації. Вони направлені на дошкільну, загальну середню, позашкільну, професійно-технічну, вищу освіту, безпечне та якісне харчування в закладах освіти, створення умов для професійного зростання педагогічних працівників, реалізацію права осіб з особливими освітніми потребами.
«Серед основних завдань програми, – розповіла керівник Департаменту, – створення сучасного, інклюзивного безпечного та комфортного освітнього середовища для дітей, реалізація заходів з пожежної безпеки, упровадження охоронних заходів щодо забезпечення належного рівня безпеки, створення сприятливих умов для навчання та розвитку талановитої та творчо обдарованої учнівської молоді, інформатизація освіти, організація оздоровлення і відпочинку дітей. Також планується значну увагу приділити забезпеченню санітарно-епідемічних вимог у закладах освіти, дотриманню норм харчування та калорійності готових страв, реалізації та поширенню моделі інклюзивного навчання, створенню безбар’єрного освітнього середовища, забезпеченню функціонування мережі інклюзивно-ресурсних центрів тощо».
Торкнеться програма й професійно-технічної та фахової передвищої освіти. У цьому напрямку планується зробити сучасною навчально-виробничу інфраструктуру закладів, забезпечити якість освіти та відповідність мережі потребам регіонального ринку праці, модернізувати матеріально-технічну базу.
Загальна вартість виконання програми – 684 млн грн, із них 538 млн грн планується залучити з місцевих бюджетів, 137 млн грн з обласного і ще по 4,5 млн – з державного бюджету та з інших джерел.
«Я думаю, що освітяни, які працювали над цією програмою, депутати, які її вивчали, бачать перспективу розвитку освіти Сумщини. Програма є всеохоплюючою. Головне, щоб виконувалися всі її пункти. Утім, є питання щодо збереження початкової ланки в обласних інтернатних закладах на територіях громад області. Серйозно треба підійти до оптимізації закладів професійно-технічної освіти. Дбати про 100% забезпечення заробітною платою працівників, оплату комунальних послуг та енергоносіїв в обласних освітніх закладах. Не менш актуальними залишаються виплата стипендій, закупівля продуктів харчування та впровадження протипожежної сигналізації», – зауважив Олександр Стрельченко.
Нагадаємо, на наступний рік у держбюджеті передбачено 1,5 млрд грн на організацію систем пожежної безпеки в закладах освіти. За словами заступника голови Сумської ОДА Вікторії Медвідь, облдержадміністрація має намір звернутися до Києва з пропозицією додати сюди ще й заклади соцзахисту, в яких також перебувають діти. І заклади соцзахисту теж мають отримати змогу взяти участь у даній програмі. Те ж саме стосується і держсубвенції у сумі 1,5 млрд грн на ремонти харчоблоків у школах. Окрім шкіл, така ж проблема існує і в системі профтехосвіти, заклади якої теж потребують ремонтів.