Дистанційний режим: як розпочався новий навчальний рік у Краснопільській громаді
Краснопільська громада одна із тих, яка входить до територій активних бойових дій. З 2022 року населення громади скоротилося більш ніж на третину, раніше кількість складала понад 19 тисяч. Складна безпекова ситуація у громаді змушує освітян шукати нові підходи до організації навчального процесу. Про те, в якому режимі розпочався новий навчальний рік та чи всі учні забезпечені технічними засобами для навчання – розповіла в ефірі Українського радіо Суми начальниця відділу освіти та науки Краснопільської селищної ради Лариса Дерев`янченко.
За словами Лариси Дерев`янченко, зараз у Краснопільській громаді всі навчальні заклади працюють у дистанційному режимі.
“Є школярі, які вже перейшли до четвертого класу, але ще жодного разу не сиділи за партою. Спочатку обмеження були через епідемію коронавірусу. Тепер же через складну безпекову ситуацію в нашій громаді”, – говорить начальниця відділу освіти та науки Краснопільської селищної ради.
На сьогодні у Краснопільській громаді не залишилося жодного повністю вцілілого навчального закладу. Деякі з них доведеться відбудовувати “з нуля”, каже Лариса Дерев`янченко. До повномасштабного вторгнення було 13 закладів загальної середньої освіти та сім закладів дошкільної освіти. Станом на 1 вересня, три заклади середньої освіти було ліквідовано.
“Всього сьогодні 10 закладів загальної середньої освіти, шість – дошкільної освіти, два – позашкільної. Вони зазнали різного ступеня руйнувань. Аби не втратити пошкоджені будівлі, ми намагаємося своїми силами та за підтримки різних благодійних фондів проводити тимчасові ремонти. Щодо їхніх матеріальних цінностей, то ми встигли частково перемістити у більш безпечні місця. Хоча, враховуючи складну безпекову ситуацію, важко визначити такі місця”, – пояснює Лариса Дерев`янченко.
Додає, зменшилась і кількість першачків.
“На початок навчального року 2024-2025 планувалося, що до нас прийде 88 першачків. Фактично з 1 вересня в наших закладах навчається 77 першокласників. Кількість щотижня змінюється. Щодо середньої та старшої школи: минулого року було 1 703 учні, в цьому році – 1 385. І якщо говорити про дошкільнят, то у 2023 році було 313 вихованців, цьогоріч – 239”, – зазначає Лариса Дерев`янченко.
Пані Лариса говорить, що діти забезпечені гаджетами для навчання.
“Ще до початку навчального року ми обстежили потреби у гаджетах в розрізі “школа – клас – учень”. Тож на сьогодні учні забезпечені технікою: у кого була своя, решта – завдяки Департаменту освіти та науки Сумської ОДА та міжнародної організації UNISEF. А вчителі стовідсотково мають технічні засоби для проведення дистанційного навчання”, – додає начальниця відділу освіти та науки Краснопільської селищної ради.
За її словами, за дистанційною формою навчання найскладніше працювати із дошкільнятами.
“Вихователю складно зорганізувати дітей: вони ще маленькі й очний контакт у цьому віці дуже важливий. Проте, освітяни разом із батьками проводять і навчальні уроки, і практичні заняття. Якщо немає змоги бути присутнім на онлайн занятті, то дошкільних закладів є сторінки у соцмережах, де викладені відеозаписи навчань”, – каже пані Лариса.