Дитячі пюре – як правильно вибрати
На певному етапі фізичного розвитку малюку вже не вистачає материнського молока, потрібно вводити в раціон додаткове харчування. Ідеальним варіантом являються дитячі пюре з різноманітних продуктів, вони містять всі необхідні речовини для гарного самопочуття і енергійності дитини. Придбати збалансоване дитяче харчування можливо на офіційному сайті виробника, компанії shop.hipp.ua.
Основні види пюре для малюків
За складом подібне харчування можливо розділити на:
- Овочеве – вводиться в раціон найпершим. Овочі гарно засвоюються організмом дитини. Починати варто з одного виду овочів, поступово переходити до двох- або багато-компонентних пюре. Паралельно потрібно спостерігати за реакцією дитячого організму. Капусту і бобові вводити в раціон останніми і давати найменше із-за підвищеного ризику газоутворення.
- Фруктове – після того, як малюк спробував овочі, можна додавати фруктові пюре. Так само починати з однокомпонентних. Бажано першими вводити в раціон фрукти, які притаманні тому регіону, де проживає малюк, за тим екзотичні.
- Ягідне – часто на ягоди у дітей виникає алергічна реакція, тому фахівці не радять рано вводити їх в раціон, десь з 7-9 місяців, а краще з року. Починати бажано з смородини, вона найбільш нейтральна і корисна.
- М’ясне – їжа подібного гатунку засвоюється важче овочів та фруктів, то її вводять після них. Починати краще з суміші м’яса та каш або з овочами. Поступово додавати більшу кількість м’яса. В дитячому харчуванні використовується тільки корисне та легке м’ясо – курка, кріль, телятина.
- Рибне – важливий компонент дитячого раціону, але часто зустрічається алергічна реакція, тож варто вводити в харчування вже після 9 місяців. Починати слід з пісних морських сортів, наприклад, хек, минтай, тріска.
Ще дитяче пюре може відрізнятись ступенем подрібненості – від однорідної маси до невеликих часточок, які вже дитинка може жувати. Залежить від віку малюка і наявності перших зубів.
Як вибирати?
Перед тим, як придбати дитині пюре, потрібно гарно вивчити етикетку, та підбирати за віком. Також фахівці радять дослухатись до наступних рекомендацій:
- Обов’язково звертати увагу на термін придатності, він не має перевищувати 2 років в щільно закритій тарі. Відкрита – зберігається в холодильнику до 3 діб.
- До якісного дитячого харчування не додаються консерванти – цукор, сіль і хімікати. В суміші мають бути тільки основні інгредієнти.
- Найкраща тара – це скло. Воно не піддається різному негативному впливу, гарно зберігає продукти. Варто уникати іншої, менш якісної тари.
Дитячі пюре – ідеально підходять для прикорму малюка. Та важливо вибирати тільки якісну продукцію, наприклад, компанії ХIПП.