Для мешканців Білопільщини дорога до Сум стала справжнім випробуванням: чи є вихід
В обласному центрі, окрім сумчан, працюють люди з найближчих населених пунктів, яким до роботи потрібно добиратися довше. За відсутності власного авта чи автобусного сполучення багато хто користується залізничним транспортом. Та інколи дорога на роботу стає справжнім випробуванням. Ось як у випадку пасажирів приміських потягів, що курсують із Білопільщини до Сум та в зворотному напрямку.
– Кожен ранок для нас перетворюється на проблему, – розповідає пані Ольга, мешканка села Білани, що на Білопільщині. – Аби встигнути на приміський потяг №6888 «Ворожба – Лебединська», який із Ворожби відправляється о 4 ранку, а на нашу станцію Вири прибуває о 4.33, треба вставати дуже рано. Та це не біда! Справа в тому, що в Сумах цей потяг – о 5.32! Маршрутки починають їздити тільки після шостої ранку, та й до початку роботи ще дуже багато часу. Хоч плач: якщо «тривога», на вокзал не пускають, а стояти на вулиці коли холодно – не дуже. Другий варіант, як нам дістатися до обласного центру – сісти на поїзд №6012«Ворожба-Смородине», який у Вирах о 6.46 ранку. Взагалі з Вирів їздить до 20 пасажирів. Однак у Суми цей потяг прибуває о 7.50. І це ж тільки на перон! Далі треба добігти до зупинки, дочекатися маршрутки – на роботу потрапляєш о 8.30. А в мене взагалі зміна починається о 7.30. Кому із роботодавців сподобається таке щоденне вимушене спізнення?!
Ввечері схожа історія: потяг №6011 «Смородине-Ворожба» відправляється із Сум о 17.20 – тож доводиться щодня відпрошуватися з роботи, аби на нього встигнути. Замкнене коло: весь час на роботі доводиться щось пояснювати, вибачатися. А як виживати в селі? Тримаємося за роботу, хоч таке добирання вже надокучило. Раніше графік був інший – приїздили вчасно. Коли його змінили – люди щодня страждають, що «робочий потяг», як його називають, зовсім не підходить для робочих…».
До Сум на роботу їздить чимало пасажирів: хто торгує на ринку, хто працює на підприємствах, у медичних закладах тощо. Мешканці жаліються, що не раз телефонували на різні «гарячі лінії», до контактного центру «Укрзалізниці» (0800-50-3111), збирали підписи, та відповідь одна: такий графік розроблений для покращення надання послуг пасажирам. «Що це за покращення, коли страждають люди? – запитують пасажири. – Хіба не можна змінити графік на декілька десятків хвилин, щоб було зручно? Людей все ж їздить чимало…»
Чому графік став незручним та чи можна змінити ситуацію, ми поцікавилися у провідного інженера відділу обслуговування пасажирів служби приміських пасажирських перевезень регіональної філії «Південна залізниця» Олени Тітаренко.
За словами фахівця, потяг №6888, який із Ворожби відправляється о 4.05 ранку, раніше взагалі не зупинявся на зупиночних пунктах та станціях, а курсував прямісінько до Сум, бо був зосереджений на вивозі сумчан (аби підлаштуватися під приміський потяг «Суми-Лебединська», яким вони їздять на роботу). Наразі за запитом пасажирів (хоча таких і небагато) зроблені зупинки – для підвозу до Сум. А приміський потяг №6012 «Ворожба – Смородине», що відправляється о 6.08 ранку з Ворожби, якраз і курсує по такому графіку, щоб мешканці Білопільщини також могли добратися до Сум на роботу.
«Справа в тому, що перед цим приміським поїздом відправляється пасажирський поїзд № 806 «Конотоп-Харків» (з Ворожби – о 6.00), – пояснює Олена Тітаренко. – Змінити графік, аби перед пасажирським відправлявся приміський потяг, нам ніхто не дозволить. Та й у такому випадку приміський поїзд має виїхати на дві години раніше. Взагалі графіки розробляє Регіональний центр управління рухом, який знаходиться в Києві. Пріоритет надається пасажирським потягам, яких наразі й так дуже мало. До речі, до війни потяга «Конотоп-Харків» взагалі не було (призначений у серпні 2022 року), а наразі курсує у п’ятницю, суботу, неділю та понеділок. Хоча графік розроблявся на щоденне курсування. Можливо, зі збільшенням пасажиропотоку так і буде.
Білети на нього дуже дешеві, а потяг рухається дуже швидко. Він зупиняється у Білопіллі о 6.07, а в Сумах вже о 6.49. Якщо мешканцям Білопільщини (зокрема, зі станції Вири) на ньому добиратися зручніше й таких постійних пасажирів буде більше десяти – їм можна звернутися до пасажирської компанії, щоб у Вирах потяг «Конотоп-Харків» робив зупинку». Телефони: +380 (44) 309-75-10; +380 (44) 309-75-17 (філія «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»).
Ще як варіант пасажирам пропонується скористатися приміським потягом №6892 «Віринський завод – Смородине», який відправляється зі станції Віринський завод о 6.15 ранку (зупиночні пункти 7 км, 4 км, ст. Амбари, Лікарське, ст. Головашівка, 40 км, ст. Торопилівка, 52 км) та прибуває до Сум о 7.20 ранку.
«Можливо, влітку у мешканців буде змога добратися на посадку на зупиночні пункти чи станції по руху цього потяга, щоб доїхати до Сум раніше, – говорить Олена Вікторівна. – Якось потрібно прилаштовуватися до ситуації – зміна графіку на рік відбувається в кінці грудня (коригування може бути, коли додаються пасажирські поїзди). До того ж мешканці можуть звернутися своїх роботодавців, щоб узгодити графік роботи через умови доїзду до роботи (за рахунок скорочення обідньої перерви тощо).
Зазначу, що були звернення з приводу того, щоб вечірній приміський потяг №6011 «Смородине-Ворожба» не стояв довго в Сумах, а о 17.20 вже відправлявся (раніше – о 17.40). Якщо будуть обґрунтовані звернення – час відправлення можемо змінити. Також у тому напрямку о 18.00 курсує приміський потяг «Суми-Віринський завод». Взагалі діючий графік був максимально сформований із урахуванням побажань пасажирів».
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ