Дорогі дороги, або скільки років чекати жителям Сумщини, щоб їздити відремонтованими автошляхами?
На Сумщині, завдяки ранній весні, стартував ремонт доріг. Та насправді з таким фінансуванням жителям області доведеться чекати щонайменше півстоліття, аби їздити відремонтованими автошляхами.
Депутат обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Войтенко зазначає, що вперше за багато років обласна рада затвердила програму капітального ремонту доріг місцевого значення на 4 роки.
«Ми розподілили в цьому році кошти на капітальний ремонт доріг місцевого значення без будь якого суб’єктивізму, тобто відповідно до протяжності доріг, які знаходяться в тому чи іншому районі. На кожен з них – від 20 до 40 мільйонів гривень. Насправді, це дуже мала сума коштів для латання того стану доріг, який ми маємо. Утім – гроші розподілені пропорційно. А от по дорогах державного значення величезний суб’єктивізм», – розповідає Микола Войтенко.
Опозиційний політик зауважує, що народні депутати, які представляють область, не дуже переймалися, аби для Сумщини виділили якомога більше коштів для ремонту доріг. Як відомо, Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення на поточний рік з фінансуванням на загальну суму 31,53 мільярда грн. Сумщина із цієї суми отримає лише 866,7 млн грн. Тоді як Дніпропетровська область – понад 6 млрд грн, Миколаївська – 4 млрд грн, Хмельницька – 3 млрд грн, Полтавська – 2,6 млрд грн, Луганська – 2,4 млрд грн, Кіровоградська – 2 млрд грн.
Депутат каже, що загальна протяжність доріг загального значення на Сумщині – 5100 км. Якщо ж їх ремонтувати з таким фінансуванням, то на це піде від 50 до 100 років. І це при тому, що гарантійний строк експлуатації капітально відремонтованої дороги 10 років.
«На мій погляд нашим народним депутатам потрібно включатися в роботу і залучати кошти з державного бюджету чи з інших джерел на капітальний ремонт доріг. Тоді люди побачать роботу цих слуг народу», – зазначає обласний обранець.
І додає, що на останній сесії обласної ради депутати підтримали звернення до вищого керівництва країни, в якому, серед іншого, просять передбачити додаткове виділення коштів з Державного бюджету на фінансування будівництва, реконструкції. ремонту й утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області в межах мінімально необхідного рівня. Крім того, вважають депутати, доцільно розподілити кошти, передбачені Держбюджетом на розвиток дорожньої галузі, пропорційно протяжності доріг для кожної області.
Наголошує Микола Войтенко і на тому, що до ремонту доріг мають долучатися й органи місцевого самоврядування, нафтовики та аграрії. А пришвидшити процес латання дірок може кожен свідомий громадянин.
«Якщо людина побачила на дорозі яму, яка перевищує 4-6 сантиметрів глибини, вона має право визвати поліцію, аби та склала акт. Так само можна зробити й самостійно: зробити заміри ями, сфотографувати, написати відповідну заяву до патрульної поліції. Правоохоронці повинні вжити заходів, щоб підприємство, яке обслуговує цю дорогу, зробило відповідний ремонт», – каже депутат.
Що ж до сумських місцевих доріг, то незабаром розпочнуть ремонтні роботи на вулиці Харківській. З обласного бюджету на це виділили 80 мільйонів гривень, стільки ж дає і міська влада.