На Сумщині нарахували 5,7 млн грн збитків, завданих крадіжками лісу
Державна екологічна інспекція у Сумській області здійснює перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства постійними лісокористувачами: держаними лісовими та лісомисливськими господарствами, а також агролісгоспами. Упродовж поточного року, (з урахуванням карантинних обмежень), Інспекцією здійснено 7 перевірок державних та комунальних таких підприємств.
Під час таких перевірок екоінспектори нерідко виявляють факти самовільного порубу лісових насаджень. Простіше кажучи – крадіжки дерев із лісу. Станом на 15.05.2020, за результатами перевірок Інспекцією вже розраховано збитків, завданих самовільними порубами, на загальну суму майже 1 270 195 гривень.
Крім того, працівники Інспекції часто залучаються як фахівці у рамках кримінальних проваджень. Під час таких заходів ними замірюються діаметри пнів, рахується їх кількість та обчислюється розмір шкоди. У 2020 році, за матеріалами правоохоронних органів екоінспекторами вже розраховано збитків на загальну суму 4 412 790 гривень.
Часто Держекоінспекція і сама виступає ініціатором відкриття кримінальних проваджень. Яскравим прикладом є випадок із ДП “Глухівський агролісгосп”. Це підприємство протягом пів року 5 разів не допускало Інспекцію для здійснення екоконтролю. Через це Інспекція домоглася внесення відомостей до ЄРДР. Врешті, в рамках кримінального провадження, екоінспектори зайшли з перевіркою до Глухівського агролісгоспу і зрозуміли, чому його директор не допускав до перевірок. Адже на території цього лісгоспу виявили крадіжки лісу на суму 1 877 248 гривень.
Відтак, протягом січня-травня 2020 року фахівцями Державної екологічної інспекції у Сумській області проведено розрахунки шкоди, заподіяної самовільними порубами лісових насаджень, на загальну суму майже 5,7 мільйонів гривень. І ця цифра стосується лише незаконних рубок дерев, виявлених на землях лісового фонду. Якщо ж врахувати ще й незаконне знесення зелених насаджень на інших територіях, сума збитків виявиться набагато більшою.