На Сумщині побудували “бджолину амбулаторію” для лікування та релаксу (фото)
– Сусід, перехилившись через паркан лісництва, запитує знайомого лісника: — А що у вас вчора за свято було? Всі так витанцьовували…
– Лісник: — Та яке там свято, це пасічник наш, хай йому грець, вулик перевернув…
Це для жарту. Але, інколи, «перебування у серці бджолиного вулика» може бути і релаксом. Якщо хтось знає, що таке апі-будиночок, то зразу зрозуміє, про що йдеться. Це така собі бджолина амбулаторія, де можна «поспілкуватись» з носіями меду. Один з таких збудували у Велико-Бобрицькому лісництві Краснопільського лісгоспу.
«Бджоли мають дивовижну енергетику. Їх багатовікові «технології» здавна з великою користю використовують люди. Мед, прополіс, віск, перга, бджолина отрута, – перелік величезний… Апі-будиночки – це один із своєрідних засобів для профілактики та лікування багатьох захворювань. Позитивний вплив біополя бджіл на біополе людини при емоційних навантаженнях, легеневих і серцевих негараздах було підмічено вже давно. Вчені стверджують, що, як допоміжний засіб, лікування бджолами може використовуватись, і при онкозахворюваннях. Тому для відновлення після хвороби і просто як профілактичний засіб такий будиночок з неповторними мешканцями обов’язково допоможе», – говорить лісничий Велико-Бобрицького лісництва Ігор Козловський.
У Велико-Бобрицькій бджолиній хатинці «живе» вісім вуликів. Бджоли відділені від людей дерев’яними перегородками, але враження, що знаходишся у справжньому вулику, не покидає. Від лежання на рівній дерев’яній поверхні, яка закриває вулики всередині, досягається ще й ортопедичний ефект.
Повітря у апі-будиночку має дуже сильні антибактеріальні властивості і кожен може відчути його неповторність. Головне, необхідно виконати декілька порад фахівців: перед відвідуванням апі – будиночка не наїдатись, а мобільні пристрої необхідно вимкнути.
Говорять, що таке своєрідне знайомство із бджолами та спілкування з природою навіть сприяє більш гармонійному розвитку дітей.
Але до лікування бджолами слід ставитись досить обережно. Така процедура може нашкодити людям з індивідуальною непереносимістю продуктів бджільництва. Для решти – мінімальний час перебування в бджолиній хатинці – одна година. За цей час нормалізується тиск, заспокоюється нервова система, встигаєш насолодитись ароматами меду і трав і сповна відчути тепло, яким щедро діляться ці дивовижні створіння. То ж, принаймні, гарний емоційний стан відвідувачам гарантовано.