За тиждень на Сумщині зафіксували 13 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів
У період із 1 по 10 березня 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 13 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено один протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), вісім – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства). Оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 8 заборонених знарядь лову.
«У порушників вилучено 7 заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 697 грн. Передано до суду одну справу для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомила в. о. начальника Управління – начальник відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Олена ШЕРЕМЕРЕЄВИЧ.
Для прикладу, 3 березня 2021 року рибінспектори виявили грубе порушення Правил рибальства на р. Охтирка в м. Охтирка Охтирського району. Громадянин добував водні біоресурси за допомогою забороненого знаряддя – «павуком». Риби не добув.
На порушника складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.
За даний час зафіксовано 8 порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів «щуковками», загальною кількістю 34 шт., що перевищують дозволену кількість гачків (не більше 5) на одну особу та добування риби на зимувальних ямах на території Лебединської міської ОТГ Сумського району. На порушників накладено штрафів на суму 697 грн.
Також оформлено 4 акти виявлення та вилучення безхазяйного майна в Шосткинському та Сумському районах, згідно з якими вилучено шість сіток та два «екрани». У водне середовище випущено 3 кг водних біоресурсів.
Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.