Площу лісів на Глухівщині збільшили на 1000 га
У Державному підприємстві «Глухівське лісове господарство» підбили підсумки роботи за останні 10 років.
За даними сайту ГЛУХІВ.INFO, 22,5 тисячі га – саме таку площу лісового фонду обслуговує ДП «Глухівський лісгосп». За останні роки вкриті лісовою рослинністю землі значно збільшилися. Це сталося в результаті проведених лісівниками заходів щодо сприяння природному поновленню лісу та посадки лісових культур.
«10 років тому територія лісу складала 21,5 тис. га, тобто на 1000 га у нас лісові насадження збільшились. Є непродуктивні землі, які не використовуються з іншою метою, там ми посадили близько 500 га. Крім того, частина земель не належали нікому. Ми їх прийняли, провели лісовпорядкування, визначили контури кожної ділянки, вік, повноту, густоту, бонітет, тобто якість цих насаджень, товарність для деревини – все це ми зробили в минулому році. У насприріст деревини. Порівнюючи станом на сьогодні і 10 років тому, то тоді ми мали 60 тис. куб. м, а зараз – 80 тис. куб. м. Це говорить про те, що ми рубаємо значно менше, ніж складає приріст, – поділився директор держлісгоспу Василь Кацалап..
Із загальної площі державного лісового фонду 40% займають соснові насадження, 25% – дубові, 7% – береза, і менше – ялина, осика, вільха, акація. До речі, на Глухівщині, завдяки зусиллям працівників лісгоспу, частка соснових насаджень також збільшилася.
Крім цього, Василь Федорович зазначив, що основні породи лісу – соснові насадження. Вони висаджуються на непродуктивних, легких ґрунтах, а де землі більш родючіші – там росте дуб.
«Крім сосни висаджуємо березу. На неї є великий попит: використовують для виробництва фанери, виготовлення держаків для лопат, топорища, рукоятки для молотків тощо. Бруньки використовують як лікарську сировину, знаходить своє застосування березовий дьоготь. Користуються попитом й березові дрова… Берези у нашому регіоні найкращі по всій Україні – дуже високого бонітету. ТОВ УАП “Фішер Мукачево” (австрійська компанія, великий виробник спортивного інвентарю) бере нашу березу для вироблення лиж. Дуб дуже довго росте, якість деревини висока та дуже ціниться. Вводимо й інші породи – модрина, горіх чорний. У сирих місцях – ялини, тополі. Всього зараз вирощуємо близько 12 видів лісових порід,» – розповів директор ДП «Глухівський лісгосп».
Однак усі напрацювання можуть зійти нанівець. Як зазначає Василь Кацалап, причина тому – всихання лісів, яке відбувається з великою швидкістю. Усьому виною зміна кліматичних умов і поява комах-короїдів, які вбивають соснові насадження.
Аби захистити ліс, працівники лісгоспу планують провести спеціальні санітарні роботи, наразі вивчають дійові способи боротьби зі шкідником.