У Тростянецькому лісництві за євротехнологією висадили понад 3 тисячі дерев
Понад три тисячі молодих дерев висадили за європейською технологією школярі з лісівниками у Тростянецькому лісництві на Сумщині. Тут впроваджують сучасні методи посадки лісу. Чим відрізняється новий спосіб від вже традиційного – дізнавалися кореспонденти Суспільного.
“Дуже ж приємно, коли ти саджаєш дерево і ось думаєш, приїдеш сюди через 10 років, а тут воно виросте і воно ж дає повітря. В майбутньому може комусь послугувати столом. Чи ще чимось. Це дуже корисна справа”, — розповіла школярка Мирослава Дробітько.
Дівчина каже, навчається в 10 класі і 2 роки відвідує шкільне лісництво: “Якщо у нас є шанс, ми завжди поїдемо і посадимо хоч одне деревце, тому що нам це подобається. Це наша справа. Раніше звичайно це було частіше, але через безпекову ситуацію нам не можна часто перебувати на відкритій території, бо можуть бути прильоти”.
Меч Колесова, за допомогою якого раніше саджали молоді дерева, тепер стоїть осторонь. Нині ямки роблять спеціальним інвентарем, пояснює майстер Литовського лісництва Сергій Шаповал: “Це колба для посадки саджанців дуба з закритою кореневою системою”.
Замість шкільної парти – робота в лісі. Владислава Кащенко пояснює, дерева саджає не вперше, така робота їй до душі: “І ялинки саджали, і самшит саджали. На шкільному подвір’ї дуби саджали. Це спілкування, комунікація з людьми та ще й плюс і висаджуємо дерева. Це ж дуже класно”.
Завдання для школярів – посадити понад три тисячі дерев, розповідає інженер лісових культур філії Тростянецьке лісове господарство Денис Сенявський: “На даній ділянці буде висаджено 3214 дерев. З яких 2668 — це дуб з закритою кореневою системою, модрина 482 штуки і яблуні 61 штука. Схема розмішування і змішування — 5 рядів дуба, 1 ряд модрини і 2% яблуні по всій території рівномірно розміщені для диких тварин”.
Денис Сенявський пояснює переваги нового методу: “Коли висаджують цим методом, майже 100% приживлюваність. Відмінно від посадки з відкритою кореневою системою. Це полегшує роботу в майбутньому, зменшує витрати на доповнення і покращує якісь лісових культур у майбутньому”
Помічниця лісничого Любов Карпенко ділиться, на цій дільниці вирощують сіянці відразу в контейнерах, щоб під час пересаджування не пошкодити кореневу систему: “Ми висадили у контейнер 500 штук в цьому році дуба звичайного. В одному контейнері 40 посадкових місць і отримали 20000 сіянців. Також висадили сосни звичайної 400 штук і отримали також 20000 сіянців. В нашій теплиці на площі 6 соток ми вирощуємо приблизно 15 головних лісоутворюючих порід”.
За словами Любові Карпенко, понад 20 тисяч сіянців з цієї дільниці цьогоріч поповнили ліси Сумщини. Посаджені в такий спосіб, саджанці приживаються майже 100%, розповіла помічниця лісничого.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ