Микола Березін: «Агроіндустрії Сумщини потрібні нові кадри»
Голова бюджетної комісії облради, депутат Микола Березін (фракція «Відродження») ініціював виїзне засідання на базі Сумського національного аграрного університету.
Обранець переконаний: розвиток сільських територій можливий лише за умови підготовки висококваліфікованих працівників для роботи із сучасними технологіями. Але поки що агроіндустрія гостро відчуває брак спеціалістів. У цьому питанні велику надію покладають саме на СНАУ.
«Сьогодні аграрний сектор — одна з найперспективніших галузей країни. Але для її успішного розвитку потрібні нові кадри, — говорить Микола Березін. – Відрадно, що СНАУ готує такі кадри за двома десятками спеціальностей. Тут студенти мають можливість теоретичні знання втілювати на практиці ще у період навчання. Саме таких фахівців особливо потребує агробізнес. Тому ми націлені на співпрацю з керівництвом, науковцями, викладачами й студентами СНАУ, будемо підтримувати їх у напрямку підготовки агроспеціалістів».
Наразі обласна рада спільно з ОДА, комерційними компаніями агробізнесу вже підтримали СНАУ в реалізації безпрецедентного дотепер в Україні освітнього проекту — створення регіонального навчально-практичного центру з критим полігоном для роботи на техніці та сільгоспмашинах. Саме тут, у будь-яку пору року, відбуватиметься підготовка висококваліфікованих спеціалістів, здатних працювати із сучасною технікою.
Загальний бюджет проекту становить 9 млн грн. Із них 2,5 млн грн профінансовано з обласного бюджету. Серед партнерів також — вітчизняні та іноземні агрокомпанії-виробники сільськогосподарської техніки. Відкриття об’єкту заплановано на 1 вересня цього року.
«Сьогодні потрібно створити комплексну програму розвитку сільських територій, яка передбачатиме створення таких центрів підготовки кадрів не лише в Сумах, а і в інших містах області, де є агроколеджі, — відзначає Микола Березін. — У фінансуванні будівництва полігонів повинні брати участь насамперед структури агробізнесу, для яких перш за все готують робітничі кадри. Адже саме фермерські, особисті господарства, середні товариства стануть основою для збереження сільських територій, для забезпечення жителів області високоякісними продуктам харчування».
У програмі розвитку сільських територій, додає обранець, потрібно передбачити розвиток тваринництва, переробку і реалізацію продукції, виготовленої цими господарствами, а підготовку нових технологій, доступних для цих суб’єктів господарювання, підготовку кадрів для них повинні взяти на себе науковці.
За результатами виїзного засідання бюджетна комісія рекомендувала головам обласної ради та облдержадміністрації провести нараду з підготовки регіональної Програми розвитку сільських територій, визначити завдання, заходи та конкретні терміни її виконання.
Нагадаємо, що сьогодні демографічна ситуація на Сумщині — катастрофічна: коефіцієнт вибуття сільського населення становить 16,4 проміле при середньоукраїнському 6,2 на 1 тисячу наявного сільського населення. Це один із найгірших показників в Україні, який потрібно негайно виправляти.