Міністерство нафти Іраку надало Сумському НВО статус схваленого постачальника
ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» пройшло попередню кваліфікацію й отримало статус схваленого постачальника в Міністерстві нафти Іраку. Дотепер жодна компанія-виходець із пострадянського простору не була представлена в реєстрах потенційних товаровиробників для потреб даної близькосхідної держави.
Робота із входження на ринок Іраку стартувала в СНВО близько чотирьох років тому, однак тільки цьогоріч вона перейшла в максимально продуктивну фазу і, врешті-решт, принесла довгоочікуваний результат.
«Попри певні загрози ринок Іраку не втрачає своєї актуальності для виробників нафтогазового обладнання з усього світу. Ця країна дуже багата на вуглеводні, а відтак боротьба за право співпрацювати з нею вельми серйозна. Історично склалося, що в Іраку працюють імениті американські та західноєвропейські компанії, а от постачальників зі Східної Європи там до цього часу не було, – пояснює генеральний директор об’єднання Олексій Цимбал. – Тим не менш, наше підприємство довело, що пропонована продукція, котра випускається під брендом СНВО, відповідає наджорстким вимогам, що висуваються Міністерством нафти Іраку до своїх вірогідних партнерів».
Отримання статусу схваленого постачальника у Міністерстві нафти Іраку є головною передумовою для того, щоб брати участь у тендерах, які розігруються в цій державі.
«Без представлення у відповідних реєстрах замовника шанси здійснити хоча б мінімальне постачання практично нульові. У той же час перспективи на даному ринку досить-таки показові. Тільки до 2020 року Ірак анонсує реалізацію близько десяти інфраструктурних мегапроектів загальною вартістю майже $24 млрд, в яких профільна для сумських машинобудівників продукція може користуватися попитом. Власне, СНВО має намір поборотися за можливість постачати компресорні станції, газопереробні комплекси, установки осушення газу, сіркоочищення, стабілізації вуглеводнів, блоки фракціонування та чимало іншої техніки», – відзначає начальник відділу маркетингу Ігор Булигін.
За його словами, Сумське НВО має нагоду посилити свої позиції на новому ринку ще й за рахунок того, що вже кваліфіковане в цілій низці компаній із США, Об’єднаних Арабських Еміратів та Канади, котрі успішно працюють в Іраку. «Таким чином, ми маємо свого роду подвійне схвалення: і в головного замовника, і в компаніях, які можуть виступати в ролі субпідрядників і пропонувати для залучення до реалізації проектів інших товаровиробників, котрі, безперечно, повинні мати попередню кваліфікацію», – додає Ігор Булигін.
Протягом 2013-2016 років СНВО отримало статус схваленого постачальника окремих видів продукції у провідних компаніях Ірану, Саудівської Аравії, США, Франції, Німеччини, Бразилії, Канади, Італії, Туреччини, Венесуели, Польщі, Єгипту, ОАЕ, Великобританії тощо.
«Разом з тим, поки що підприємству вдалося укласти тільки незначні за обсягами контракти з новими партнерами. Причин цього кілька. Серед них – неефективна система надання банківських гарантій та проектного фінансування в Україні. Крім цього, замовники зі світовим ім’ям працюють із постачальниками, чиї продукція та технології сертифіковані за міжнародними стандартами, в т. ч. API і ASME. Сумське НВО в даному питанні знаходиться орієнтовно в середині шляху. І ще один не менш важливий аспект – ризики роботи з нашою країною. На жаль, інвестиційний клімат, стан економіки, а також політична ситуація в Україні на даному етапі оцінюються потенційними партнерами не дуже оптимістично», – коментує Олексій Цимбал.