На сумський аеропорт виділили кошти
Аеропорт «Суми» є найпроблемнішим комунальним підприємством облради. Його утримання щорічно обходиться бюджету області до 5 млн грн.
І хоча аеропорт (згідно сертифікації) може обслуговувати як пасажирські авіарейси, так і вантажоперевезення, повітряні судна в обласному центрі не приземляються вже давно. Виняток – тільки послуги приватних літаків, які базуються на аеродромі.
Директор КП Костянтин Єфименко скаржиться на важке фінансове становище через відсутність регулярних авіарейсів. Причина, за його словами, полягає у невідповідності матеріально-технічної бази вимогам з обслуговування сучасних літаків. Техстан підприємства не дозволяє у повному обсязі виконувати весь спектр повітряних перевезень, тому що основні засоби – аеродромне покриття, світлосигнальне обладнання і техніка, які експлуатуються більше 35 років, – потребують реконструкції та заміни. На ці недоліки якраз і вказують українські авіакомпанії, з якими підприємство вело листування.
Київським інститутом «Укрдорпроект» розроблені пропозиції щодо реконструкції аеродрому для зльоту-посадки повітряних суден типу Boeing і Airbus. За їх підрахунками, орієнтовна вартість робіт – 348 млн грн – непідйомна сума для обласного бюджету.
Що з цим усім робити? Розвивати, утримувати або закривати сумський аеропорт? Його долею серйозно перейнялася облрада, ще в кінці березня запросивши до обговорення керівництво області, представників бізнесу та науки, а також фахівців з Асоціації «Аеропорти України». Останні заявили, що в Сумах – найгірша ситуація. Це стосується пасажирського терміналу (від якого залишилися одні руїни), злітно-посадкової смуги та інфраструктури.
Щоб усе виправити – час від слів переходити до справи і визначитися зі стратегією розвитку аеропорту, затвердивши відповідну програму на сесії облради. Тоді буде зрозуміло, який напрям розвивати і на що виділяти гроші. Фахівці на зустрічі підтвердили готовність допомогти Сумщині в розробці такого перспективного плану. На сесії облради 28 квітня депутати виділили на ці цілі 180 тис. грн.
“Ці кошти будуть спрямовані на збільшення статутного капіталу підприємства, щоб їх можна було використовувати для розробки стратегії розвитку, – уточнила замголови облради Тетяна Головко. – Мова йде про створення стратегічного плану з аналізом перспектив, інвестиційного паспорта, презентаційних матеріалів тощо. Розробка цих документів дозволить нам визначитися, куди ми рухаємося і які інвестори можуть до нас зайти. Буде проведено відбір серед українських фахівців, які можуть виконати поставлене завдання. Також буде залучена Асоціація «Аеропорти України». Розраховуємо, що до осені ми вже отримаємо документи, які допоможуть планувати подальшу роботу по аеропорту на наступний рік”.
Джерело: shans.com.ua