Партія «Відродження» вимагає не допустити подальшого підвищення ціни на газ
Депутатська група «Партія «Відродження» наполягає на тому, щоб парламент зупинив подальше підвищення цін на газ для населення, заплановане на найближчі два роки.
Про це під час Погоджувальної ради керівників фракцій ВР 15 січня заявив співголова групи, голова Партії «Відродження» Віктор Бондар. Він наголосив, що у новому меморандумі з МВФ українська влада зобов’язалась провести ще два етапи підвищення цін на газ для українців: з 1 травня 2019 року – до рівня 9852 грн за тисячу кубометрів, а з січня 2020-го – до 12314 грн.
Віктор Бондар додав, що влада намагається подати новий меморандум з Фондом як перемогу, однак у документі безліч норм, не вигідних для громадян. Зокрема, окрім підвищення цін на газ, українська влада зобов’язалась перед МВФ запровадити нові податки, заморозити зарплати всіх державних службовців на рівні 2018 року, а також продовжити скорочення витрат на субсидії.
«Хочу виділити одну ключову фразу, яка є у листі української влади до МВФ щодо зобов’язань перед Фондом. Керівники країни обіцяють: якщо впродовж 2019 року стане очевидним, що скорочення соціальних норм виявиться недостатнім для забезпечення того, щоб субсидії на житлово-комунальні послуги залишались у межах бюджету, то будуть додатково зменшуватися ці норми або вноситимуться необхідні зміни у формулі нарахування субсидій. Перекладаю на просту людську мову: якщо буде потрібно МВФ, то влада готова до ще більшого комунального терору населення. То скажіть мені, це є успіхом влади? Чим тут пишатися?» – наголосив Віктор Бондар.
На думку політика, такі зобов’язання є неприпустимими, тож парламент повинен зупинити подальше подорожчання газу й запровадити мораторій на підвищення тарифів.
«Ми все ж таки наполягаємо, аби парламент повернувся до голосування по проекту постанови №9252 про скасування підняття тарифів, яке відбулося наприкінці минулого року. І розраховуємо, що Верховна Рада свідомо підійде до цього питання, проведе детальний аналіз і підтримає постанову. Це дасть можливість провести аудит енерготарифів в Україні, проаналізувати, як формується ціна на газ для українців, а також розібратися з діяльністю компанії «Нафтогаз України» і всіх навколо неї», – наголосив політик.
Він додав, що серед інших вимог депутатської групи – забезпечити проведення аудиту роботи НАК «Нафтогаз України» аудиторами Рахункової палати.
«Їх досі не допустили до перевірки. Ми так і не почули відповіді від керівництва «Нафтогазу України», що це за дивні контракти підписані на закупівлю імпортного газу майже 80 компаніями. І чому їх прибутки, що становлять, за нашими розрахунками, близько 3 млрд доларів у рік, осідають на офшорах за кордоном. По суті, всі ці витрати перекладаються на українських споживачів та промисловість. І це була б гарна відповідь на те, що насправді відбувається в енергетиці України», – заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».