Приватник розвалює в суді справу АМКУ про зачистку його конкурентів руками «Сумигазу»
Господарський суд Сумської області задовольнив позов ТОВ СП «Радміртех» до Сумського ОТВ АМКУ про визнання недійсним рішення регулятора у справі про порушення компанією конкурентного законодавства. Про це свідчить рішення суду від 26 листопада.
Йдеться про оскарження правомірності рішення Сумського ОТВ АМКУ від 19 червня 2019 року, яким регулятор наклав на СП «Радміртех» 17 тис. грн штрафу за поширення інформації, що вводить в оману, через третю особу – ПАТ «Сумигаз» Дмитра Фірташа.
Харківський «Радміртех» є одним із виробників систем обліку газу. У листах від 15 квітня 2014 та від 11 квітня 2018 року компанія повідомила «Сумигаз», що право встановлення, монтажу, обслуговування ВОГ мають лише фахівці, які пройшли навчання на базі заводу «Радміртеху». Посилаючись на ці листи, «Сумигаз» відмовлявся як опломбовувати, так і розпломбовувати ВОГ, встановлені компаніями, фахівці яких відповідного навчання не проходили.
Антимонопольники проаналізували обставини справи, з’ясувавши, що «Радміртех» не має права здійснювати ані освітню діяльність, ані проводити навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання. Отож настанови «Радміртеху» щодо права виконання робіт зі встановлення ВОГ лише фахівцями, які пройшли навчання на його ж заводі, суперечать «чесним звичаям у господарській діяльності», констатували спеціалісти Сумського ОТВ.
Результатом таких дій з боку компанії-відповідача та «Сумигазу» стало різке скорочення компаній, які надавали послуги із встановлення засобів вимірювальної техніки – з 13 компаній у 2016-2017 роках, до двох підприємств – у 2018 році (ТОВ «Газпроммонтаж» та ТОВ «Проектгазбуд». При цьому остання з фірм належить колишньому топ-менеджеру «Сумигазу». Читайте, будь ласка, довідку по компаніях – тут).
Дослідивши матеріали справи, суд не побачив доказів того, що СП «Радміртех» поширював інформацію, яка вводить в оману.
«Листи з інформацією, які були надані ПАТ «Сумигаз» не містили вказівок, доручень чи дозволу на їх розповсюдження третім особам. Викладені в оскаржуваному рішенні висновки не відповідають встановленим обставинам справи», – пояснив суд.
Відзначимо, що позивач, «Радміртех», просив суд не лише скасувати спірне рішення Сумського тервідділення АМКУ, але й стягнути з регулятора витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3 тис. грн.
Суд задовольнив позов у повному обсязі.
СП «Радміртех» у формі ТОВ ділять Ольга Остафійчук та Роман Науменко. Останній був керівником нині припиненого ВАТ «Дніпрошина». Процес санації виробника шин розпочався у 2012 році. Тоді підприємство входило в орбіту російського бізнесмена Надіра Багаутдінова. До цього, протягом 2003-2009 років, Науменко був директором у ПАТ «Росава» Костянтина Жеваго.