В області не вистачає грошей для медиків і вчителів?
Депутати Сумської облради, які входять до складу постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики, на черговому засіданні поряд з іншими питаннями торкнулися проблеми обласного бюджету в частині його наповнення.
До кінця року – трохи менше 4 місяців, а вже зараз зрозуміло, що освітня, медична галузі потребуватимуть додаткових коштів на зарплату працівникам та на оплату за енергоносії. Де їх брати? На думку голови постійної комісії Миколи Березіна, сьогодні в області існує чимало невикористаних резервів. Він знову звернув увагу на неефективне використання земель сільськогосподарського призначення. Так, за його інформацією, великі сільгоспкомпанії використовують не за призначенням землі, де працюють. На превеликий жаль, в області відсутній контроль за сплатою ними податків. За єдиним платіжним документом незрозуміло, за яку земельну ділянку і скільки вони платять, адже вартість використання орної землі, сіножатей і т. ін. – абсолютна різна.
В області постійно зростає недоїмка до місцевих бюджетів (у 2018 році – 300 млн грн, а вже в 2019-му – 360 млн), зростає заборгованість із зарплати. Мало що відомо про борги, які мають переробні підприємства перед нашими сільськогосподарськими підприємствами. Ще одним резервом наповнення бюджету є землі несільськогосподарського призначення.
Важливе питання – і плата за використання земельних паїв. Як відомо, до 40 відсотків – це натуроплата. Як вона проведена по бухгалтерії і чи оплачений з неї до бюджету області ПДФО – ніхто не знає. І таких прикладів чимало. Тому висновок один: місцеві органи влади на місцях повинні в першу чергу шукати резерви наповнення своїх бюджетів на місцях, а не в обласній скарбниці, переконані обласні депутати.