«Відродження»: Питання про відкриття ринку землі в Україні потрібно винести на всеукраїнський референдум
Остаточне рішення щодо скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення потрібно приймати після проведення всеукраїнського референдуму.
Таку думку висловив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко. За його словами, у питанні відкриття ринку землі належить заручитися підтримкою самих землевласників. Тому референдум є саме тим шляхом, який допоможе уникнути порожніх суперечок як серед політиків, так і серед власників паїв.
7 грудня Верховна Рада підтримала законопроект №7350 щодо продовження мораторію на продаж землі сільгосппризначення до 1 січня 2019 року, співавтором якого є народний депутат депутатської групи «Партія «Відродження» Олег Кулініч.
Як зазначив Пилипенко, мораторій на продаж сільгоспземлі не можна продовжувати на тривалий термін, як пропонували деякі політичні сили. Оскільки це законсервує нинішній стан справ і загальмує розробку законів для реформування відносин у земельній сфері.
«Будь-який законопроект щодо продовження мораторію частково є політичним рішенням. Адже в Земельному кодексі чітко прописано, що мораторій діє до моменту набуття чинності закону про обіг земель. Такого законодавчого акту наразі немає, тому з нового року мораторій залишається. Проте це потрібно було зробити, щоб зняти політичну і соціальну напругу, яка виникає щоразу під час дискусій про відкриття ринку землі. Проблеми потрібно вирішувати, а не заплющувати на них очі!» – підкреслив Володимир Пилипенко.
Політик нагадав, що раніше в партії «Відродження» вже озвучили ключові проблеми у сфері земельного законодавства. І тільки після їх вирішення можна буде говорити про можливість скасування мораторію на продаж сільгоспземлі.
«У нас досі залишається неврегульованим питання земель колективної власності, адже 1,5 млн га угідь фактично обробляються в тіні. Не вироблений механізм консолідації земель. Крім того, уже три роки поспіль ігнорується така пропозиція, як передача розпорядження землями за межами населених пунктів на місця. Жоден законопроект із цих питань так і не був ухвалений. До впровадження цивілізованого земельного ринку потрібно рухатися поетапно, і для цього найближчим часом треба врегулювати ці проблеми на законодавчому рівні. Якщо цього зроблено не буде, відкривати ринок землі в Україні не можна», – додав перший заступник голови партії «Відродження».
Увага! На сайті “Сумські дебати” доступний новий сервіс “оголошення”. Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!