Юрій Чмирь: «Необхідно створювати робочі місця, а не експортувати сировину»
За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, 20 найбільших українських компаній забезпечують третину українського експорту. Ці компанії в 2017 році експортували товарів важкої промисловості та аграрного сектору на суму близько $15 млрд. При цьому, акцентують аналітики, основна вивізна продукція продовжує бути сировинною.
Ключові товари, які продають за кордон найбільші експортери, — плоский прокат із вуглецевої сталі, напівфабрикати та інші вироби зі сталі, масло і зерно (кукурудза, пшениця, ячмінь, насіння ріпаку), а також м’ясо птиці.
Експорт сировини стримує економіку України, гальмує розвиток територій та є причиною трудової міграції українців, переконаний екс-очільник Сумщини, голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь.
«Розвиток української економіки відбувається за сценарієм скорочення високотехнологічних виробництв. Наша сировина їде за кордон, а слідом за нею – люди, яким потрібна робота. Країну залишає працездатне населення – молодь! Але абсурдність ситуації полягає в тому, що «на заробітках» українці переробляють українську сировину, яка у вигляді товару потім повертається назад в Україну», – коментує політик.
Юрій Чмирь переконує: держава має значний потенціал для продажу за кордон готової продукції, що суттєво вплине на ріст реального валового внутрішнього продукту (ВВП) і, як наслідок, підвищить рівень достатку громадян та знизить міграцію серед населення.
«Українські виробники здатні створювати товари, які мають високий рівень якості та конкурентоздатності на світовому ринку. Завдання держави, а точніше уряду, – не бути регулятором чи контролером, а виступити в ролі партнера, на якого можна розраховувати.
За таких умов бізнес зможе без перешкод зосередитися на виробництві якісного продукту та його просуванні на зовнішні ринки. А народ – отримає робочі місця, достойну заробітну платню та нові соціальні об’єкти», – переконаний екс-очільник Сумщини Юрій Чмирь.