Юрій Чмирь: «Необхідно розвивати економіку країни, а не чекати кредитів»
Місія МВФ, яка вирішувала долю чергового траншу для України в розмірі $1,9 млрд, офіційно завершила свою роботу в Києві. За попередньою інформацією, західні кредитори вирішили відстрочити надання кредиту – до істотного підвищення ціни на газ та затвердження Держбюджету.
Як рапортував український уряд, без виконання умов МВФ і, як наслідок, виділення грошей, країну очікує дефолт. Таким чином, коментує НАК «Нафтогаз України», ціни на блакитне паливо для населення повинні піднятися «до рівня імпортного паритету», а значить – на 60-70%. Додатково, у рамках домовленостей, Україні доведеться «заморозити» зарплату держслужбовцям і скоротити витрати на «соціалку». Інакше – кредит не дадуть!
Ні до чого доброго «торг» із МВФ не призведе, упевнений екс-губернатор, голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь. На переконання політика, уряд країни повинен впроваджувати економічний розвиток, а не чекати кредитів: «У той час, як наші сусіди, Білорусь, відмовилися від траншу МВФ, аргументуючи це тим, що програма реформ може виявитися «шоком для населення», українські міністри продовжують жити в паралельній реальності. Але ціни на комуналку зростають, а зарплати й пенсії – мізерні.
Завдання українського уряду — не продовжувати приймати кабальні умови, а займатися економікою, розвивати промисловість. Замість цього ми спостерігаємо ситуацію, коли підвищення ціни на газ у черговий раз вдарить по виробниках. Українські товари стануть менш конкурентоспроможні, адже виросте їхня собівартість і підвищиться ринкова ціна. У кінцевому результаті бездумна політика призведе до ще більшого погіршення економіки, і ми знову будемо змушені брати черговий кредит та затягувати паски населенню».
Юрій Чмирь підкреслив, що завжди наполягав на розвитку власного економічного потенціалу. Саме його командою була прийнята Стратегія соціально-економічного розвитку «Нова Сумщина-2015».
«Ми не стояли з простягнутою рукою, а системно залучали нові інвестиції – презентували Сумщину в Страсбурзі в Палаці Ради Європи, у Києві в Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України. Зарубіжні партнери бачили потенціал області та вкладали кошти в бізнес. Таким чином, у 2012 році Сумська область стала лідером в Україні за темпами залучення іноземних інвестицій. Приплив капіталу суттєво поліпшив економічну ситуацію в регіоні та дозволив реалізувати цілий ряд соціальних проектів», – резюмував екс-губернатор.