38 вчителів початкових класів Сумщини успішно пройшли другий етап сертифікації
Закінчився другий етап сертифікації – самооцінювання вчителями власної педагогічної майстерності. У ньому взяли участь 38 вчителів початкової школи закладів загальної середньої освіти регіону.
За інформацією начальниці управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алли РЯБУХИ, всі вони допущені до третього етапу − вивчення практичного досвіду роботи. Серед них 28 педагогів з міських шкіл області та 10 – зі шкіл сільської місцевості.
Майже половина учасників – 17 учителів із 38 мають категорію спеціаліста або другу кваліфікаційну категорію і розглядають сертифікацію як можливість підвищити власну педагогічну майстерність; а 11 педагогів першої та вищої кваліфікаційної категорії вбачають у ній мотивацію для безперервного професійного розвитку.
Третій етап сертифікації – вивчення практичного досвіду роботи відбудеться у період з 20 вересня по 12 листопада 2021 року. Наразі Державна служба якості освіти України працює над удосконаленням та внесенням змін до методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи.
Необхідність таких змін зумовлена прийняттям нового професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», а також особливостями організації освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.
Довідково. Державна служба якості освіти України спільно з Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти третій рік поспіль реалізують пілотний проєкт із сертифікації педагогічних працівників.
За інформацією Державної служби якості освіти України, у 2021 році 1171 учитель допущений до участі в третьому етапі сертифікації.
Сертифікація – це оцінювання професійних компетентностей учителів. Метою її є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової / позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для надання йому відповідно кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.