Руководство школы на Сумщине прокомментировало “русскоязычный” скандал
Вчера СМИ облетела новость о беспрецедентном случае, произошедшем в одной из школ Глухова. По информации, размещенной Алисой Ковалевой (автор), речь шла об отмене новогодних праздников из-за отказа первоклассника (ее ребенка) петь на русском языке, пишет hlukhiv.info.
Якобы, женщина поинтересовалась у директора школы, почему в государственном учебном заведении ее ребенок должен исполнять русскоязычную песню и обратилась в Отдел образования города с соответствующим вопросом. После этого учительница просто сообщила об отмене всех новогодних мероприятий и отметила, что соответствующее решение было принято из-за родителей одного ребенка.
Однако, история на этом не закончилась. Конфликт разгорелся с новой силой после того, как родительница разместила пост в в Facebook-сообществе “БатькиSOS”, где комментаторы устроили не иначе, как “линчевание” учителю, осудив в свойственной манере педагога, дирекцию учебного заведения и встав на защиту угнетенной матери. При этом участники дискуссии оперировали только фактами вводных данных, изложенных одной стороной.
Вскоре после случившегося от администрации учебного заведения последовал официальный ответ из которого следует, что в сценарии школьного мероприятия, приуроченного к новогодним праздникам и вовсе не было песен на русском языке. Сама зачинщица скандала на культурной программе не присутствовала, а ребенок принимал участие в сценических номерах, где пели и читали стихи исключительно на украинском. В подтверждение слов дирекция готова предоставить видеозапись праздника. Напоследок, руководство школы обратилось к “затравленной” матери с предложением решать спорные ситуации путем взаимодействия:
“У групі «Батьки SOS» з’явилася стаття мами нашого учня Аліси Ковальової, у якій батьківську громадськість України проінформовано про те, що в Глухівській школі №3 ігнорується право української сім’ї здобувати освіту, «спілкуватися виключно рідною мовою». Пані Аліса, не надавши ніяких об’єктивних доказів, звинуватила вчителя-класовода в проведенні свята з залученням російськомовних пісень, у спробі «помститися … за позицію говорити в Україні українською мовою».
У цій же статті є натяки на неправомірні дії адміністрації, яка нібито заборонила проводити свята до Дня святого Миколая та Нового року, щоб таким чином «покарати дитину і його маму» за те, що хлопчик відмовився співати російською мовою. Але ж відмовитися можна тоді, коли це було запропоновано.
Як відомо, таких пропозицій зі сторони вчителя не було, та вони були б і недоречні. Справа в тому, що 14 грудня в школі дійсно пройшло свято для першокласників «100 днів у школі». У сценарії заходу, який проводився в українському закладі освіти, жодної пісні для виконання російською мовою не було. До речі, пані Аліса на святі присутньою не була, а її дитина, як і всі учні, залучалася до таночків, декламування віршів, виконання українських пісень. Є відеозапис заходу, зроблений батьками учнів та одним із педагогів, який може слугувати доказом того, що не все, про що пише Аліса Ковальова, є правдою.
У переддень свята на честь святого з ініціативи адміністрації старшокласники вітають молодших школяриків. Так було й сьогодні: Миколай завітав до кожного класу, не оминувши й першокласників.
І щодо помсти… Нам як педагогам навіть соромно писати про це: адміністрація, учителі Глухівської школи №3 ніколи не принизять себе помстою! Конфлікти, непорозуміння, пані Алісо, бувають, але їх треба вирішувати не звинувачуючи, а взаємодіючи!”