Сумський район та Глухів не провели “освітні” закупівлі
Про створення нового освітнього простору, оснащеність закладів загальної середньої освіти мультимедійним обладнанням та готовність шкіл Сумської області до нового навчального року доповіла директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова під час розширеної наради з головами районів, ОТГ та міськими головами.
«На створення нового освітнього простору та оснащення кабінетів початкової ланки для роботи в умовах Нової української школи спрямовано з державного бюджету кошти освітньої субвенції в сумі 32 949,9 тис. гривень», – повідомила Вікторія Гробова.
Зокрема це видатки на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів – 24 348,6 тис. гривень; видатки для підготовки тренерів-педагогів, супервізорів, проведення супервізії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників – 8 601,3 тис. гривень.
Стовідсотково використали кошти на закупівлю обладнання Буринський, Недригайлівський, Охтирський райони, Зноб-Новгородська Середино-Будського району і Тростянецька об’єднані територіальні громади. Не проведено закупівлі за кошти державної субвенції в м. Глухів та Сумському районі.
Найкраще оснащено заклади загальної середньої освіти Коровинської об’єднаної територіальної громади Недригайлівського району (100%), Миропільської ОТГ Краснопільського району (комп’ютерне обладнання і меблі – 100%, дидактичні матеріали – 92,5%), Вільшанської ОТГ Недригайлівського району (комп’ютерне обладнання і меблі – 100%, дидактичні матеріали – 76%). Не забезпечено комп’ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами для роботи в умовах Нової української школи перші класи закладів загальної середньої освіти м. Глухів, Нижньосироватської об’єднаної територіальної громади Сумського району та Краснопільського району.
Довідково: Станом на 27 серпня 2019 використано на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкових класів на суму 42 985,7 тис. гривень, з них: 17 713,9 тис. гривень – кошти державної субвенції, 25 271,8 тис. гривень – місцевих бюджетів (з урахуванням 6 540,8 тис. гривень – залишку освітньої субвенції 2018 року), 1 439,7 тис. гривень – інші кошти.
Як зазначають на сайті Сумської ОДА, показник використання коштів державної субвенції – 83% від профінансованого.