У Кролевці — проблема безробіття вчителів
Про альтернативні види зайнятості для жінок говорили під час зустрічі в Кролевецькому відділі Конотопської філії Сумського ОЦЗ. Ринок праці Кролевеччини нині характеризується наявністю значного резерву педагогічних працівників, який утворився внаслідок реорганізації системи освіти. Оскільки перспектив зайнятості цієї категорії фахівців небагато, спеціалісти відділу зібрали за круглим столом пошукачів роботи, соціальних партнерів для визначення подальших кроків вирішення питання їх зайнятості, адже досвід роботи з дітьми нині дуже цінний.
Одним із шляхів подолання безробіття вчителів є залучення їх до сімейних форм влаштування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а саме до створення патронатних чи прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу. Про порядок створення патронатної сім′ї, вимоги до особи патронатного вихователя та його обов′язки розповіла головний спеціаліст служби у справах дітей Кролевецької міської ради Вікторія Чабан.
Кролевеччина – батьківщина рукотворних шедеврів перебірного ткацтва, тому опанування нової професії є ще одним альтернативним видом зайнятості для людей з величезним творчим потенціалом, до яких належать освітяни. Про переваги цього виду зайнятості розповіла Людмила Минтус майстриня художнього ткацтва, носій елемента національної культурної спадщини «Кролевецьке переборне ткацтво», педагогиня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вона презентувала роботи своїх учнів та запросила жінок на навчання, окресливши перспективи самозайнятості.
Логічним продовженням діалогу став виступ начальника Кролевецького відділу Конотопської філії Людмили Шумило, присвячений темі отримання гранту від держави за програмою “єРобота” на започаткування чи розвиток власної справи. Презентація проекту, ілюстрована кращими прикладами його реалізації на території Кролевецької громади, стала ще однією темою для обговорення.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ