У Сумах школярі-початківці можуть займатися у комп’ютерному класі безплатно
У Сумах відкрили освітній центр, де навчатимуть охочих школярів молодшої школи безоплатно. Школярі вивчатимуть українську мову, інформатику, математику, природознавство в ігровій формі. Таких освітніх кабінетів в області п’ять.
Другокласник Ярослав навчається на одному з двадцяти ноутбуків, якими оснащений спеціальний кабінет у 30-й школі в Сумах. Нині у хлопця урок української мови. Це, говорить, один з його улюблених предметів.
“Тому що укрмова – це мова, на якій ми розмовляємо і вона мені дуже подобається і ще – “Я пізнаю світ”, тому що там дуже багато цікавої інформації подається. Тут є друзі, тут є різні гуртки. Мені тут подобається тут дуже гарна форма навчання і цікава дуже цікава”, — говорить Ярослав.
Зараз Ярослав на занятті у цифровому освітньому центрі, що в сумській школі №30. Створили його спеціально для учнів початкових класів Сумської громади.
Навчально-ігрове приладдя, що на полицях в кабінеті, поки не розпаковане – Центр відкрився 28 лютого. На початку роботи вчителі-тренери викладатимуть базові предмети – українську мову та математику, пізніше цей перелік планують розширити.
Фото: Суспільне Суми
Із дітьми займатимуться шестеро тренерів – навчатимуть дисциплін за допомогою програми Minecraft Education – у ігровій формі.
“Вивчення української мови, математики, природознавства, інформатики. Всі ці предмети вони інтегровані в гру у Minecraft”, — говорить тренерка Оксана Дарико.
Кабінет облаштували саме у 30-й школі через щільну населеність району, а також зручну логістику, пояснює директорка закладу Лариса Сопіна.
“Логістика, доступність до закладу, ми розташовані в центрі і міста, і до нас можна дуже легко дістатися як громадським транспортом, так і пішки. Батьки, які звертаються до нас, зацікавлені в тому, що можна привести дитину, залишити її тут на дві години на заняття, а потім прийти і забрати. Тобто ми забезпечуємо повністю безпекову ситуацію дитини, в нас є укриття”, — розповідає керівниця закладу.
Фото: Суспільне Суми
Найбільше завантажене шкільне укриття у першій половині дня, продовжує директорка, заняття ж в освітньому просторі починаються пізніше: для других класів – 3 14-ї до 16-ї, для третіх – з 16-ї до 18-ї години. Перед початком навчання тренери оцінюють рівень знань дитини, після його закінчення – також.
Фото: Суспільне Суми
В класі одночасно може займатися 20 учнів, говорить директорка школи, але кількість місць планують зменшити: “Нам донори поставили 20 дітей, але ми зараз ведемо перемови про те, щоб зменшити до 15. Тому, що це діти початкової школи, до кожної дитини треба індивідуальний підхід, і чим більше кількість дітей в групі — тим менше цього підходу може педагог приділити дитині, тому 15 дітей — це якраз оптимальна кількість, яку ми зараз обговорюємо з донором.
Фото: Суспільне Суми
Проєкт освітнього центру реалізовували волонтери з благодійної організації “Світло надії”, фінансували — Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Глобальне партнерство в галузі освіти. Таких освітніх кабінетів в області п’ять, говорить волонтерка Вікторія Мірошниченко.
“У нас мільйон гривень пішов тільки на ремонт санітарних вузлів для того, щоб зробити їх з інклюзією. 1,5 млн пішло на класи на 5 кабінетів, але вони всі мали різні потреби, не було такого, що одна сума іде на один заклад”, — говорить проєктна менеджерка БО “Світло надії” Вікторія Мірошніченко.
Фото: Суспільне Суми
Програма занять розпланована до кінця тижня – аби записати дитину на навчання, треба перейти у телеграм-канал “Цифровий освітній центр|Суми|Унікум”.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ