Ехінококоз на Сумщині: за останні п’ять років – 6 випадків
Ехінококоз – тяжке паразитарне захворювання, що характеризується хронічним перебігом із виникненням одиничних або множинних кістозних утворів (іноді велетенських розмірів) у печінці, легенях, головному мозку та інших внутрішніх органах.
За останні п’ять років – з 2018 року по 2023 рік – у Сумській області було зареєстровано 6 випадків захворювань на ехінококоз. Такі дані наводить Лариса Коренева – помічник лікаря-епідеміолога Сумського ОЦКПХ.
Збудником ехінококозу є личинка гельмінту роду Echinococcus granulosus. Механізм зараження досить простий. Заражені тварини (корови, вівці, собаки, куниці, тхорі тощо) виділяють яйця паразитів у ґрунт разом з фекаліями, забруднюючі при цьому овочі та фрукти. Більший ризик захворіти мають люди, які тісно контактують із домашніми тваринами, насамперед – собаками. Імунітету від цієї хвороби немає. Патологія рідко реєструється – діагностика його складна внаслідок частого безсимптомного перебігу на початковому етапі, та хворі частіше за всього виявляються під час обстеження випадково.
В організмі людини збудник може існувати більш 10 років. Тривожними симптомами є загальна слабкість, відсутність апетиту, болі в животі або грудях, сухий кашель, лихоманка, збільшення розмірів живота, які не проходять, незважаючи на призначене лікування. Прояви ехінококозу є неспецифічними і можуть мати різну локалізацію, що обумовлено місцем розташування кіст.
Щоб уникнути зараження необхідно:
– обов’язково мити руки з милом після будь-яких контактів із собаками та іншими тваринами, а також після перебування на територіях випасу тварин;
– проводити профілактичну дегельмінтизацію домашніх і безпритульних тварин;
– проводити роз’яснювальну роботу з дітьми про небезпеку, до якої може призвести гра з тваринами;
– утримувати собак у вал’єрах або на прив’язі;
– обов’язково мити польові та лісові ягоди, овочі і фрукти перед вживанням.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ