Евакуаційний вагон: хто може в ньому поїхати із Сум до Києва
Евакуаційний вагон, який нині курсує у складі потягу “Суми-Київ”, розрахований тільки на українців з окупованих територій. Вони перетинають кордон з Росією у єдиному пункту пропуску, що діє на Сумщині у Краснопільській громаді. Про це повідомив на брифінгу голова обласної військової адміністрації Володимир Артюх.
18 липня цим потягом із Сум вирушила 51 людина.
З Донецька їде з двома дітьми пані Олеся. Говорить, що у 2014-му вже виїжджали звідти, а за два роки повернулись знову.
“Бо там своє житло, там батьки в мене, сестра. Сиділи-сиділи, поки вже край. Бо у мене діти: вони не вчаться, сидять вдома, вони це слухають. Ну і страшно стало дуже”, – пояснює вона.
Їхали, розповідає жінка, з перевізниками до кордону. З боку Росії їм обіцяли, що довезуть до Києва, але вже на українській землі зустріла волонтерів.
“Ми не знали про таку можливість, їхали з перевізником. Перевізнику заплатила 22 тисячі рублів за одного, ніхто нічого не повернув”, – розповіла пані Олеся.
Ксенія їде з Краснодону Луганської області. Після Києва планує поїхати до дітей у Львів.
З окупованих Олешок, що на Херсонщині, виїжджає з родиною пані Олена. Рушили в дорогу, розповідає жінка, не знаючи, куди їхати.
“Через Раденськ їхали, потім через окуповані території до Росії, і з Росії на Колотилівку, піший перехід. Морально дуже важко, залишились пенсіонери, яким потрібна допомога, які не можуть, нікуди людям їхати”, – говорить вона.
Жили в окупації півтора року, розповіла жінка.
“Відчуття ми просто не можемо передати. Ще ми не бачилися з татом, тато не бачив сина півтора року. Тому ми їдемо. Раніше не було можливості, бо дитина маленька і бабуся лежача, бабуся би не витримала дорогу”, – розповіла Олена.
На Краснопільщині людей, які перетнули кордон, зустрічають волонтери пункту допомоги “Атмосфера”. Вони і розміщують людей на ночівлю, розповідає волонтерка Катерина Арісой.
“Надаємо харчування, є у нас гуманітарна допомога, також працює соцпрацівник, де люди можуть одразу зареєструватись щодо грошових виплат. Надаємо медичну допомогу, є кімнати для маломобільних груп і дітей. Також допомагаємо і з транспортуванням. Якщо у людей немає можливості десь залишитись, тому що є велика кількість людей, які повертаються в нікуди, ми так само допомагаємо із розселенням”, – розповіла Катерина.
Перед посадкою до вагона документи охочих їхати перевіряють соцпрацівники, аби в столиці на вокзалі люди могли отримати виплати: 2 тис. грн для дорослих, 3 тис. грн – для людей з інвалідністю та дітей.
Охочих залишитись в столиці, за повідомленням Мінреінтеграції, будуть розміщувати у модульному містечку.
Втім, нині триває евакуація тільки мешканців, які приїхали з окупованих територій. За словами голови обласної адміністрації Володимира Артюха, для людей з 5-кілометрової зони вздовж кордону з Росією на Сумщині, де оголошена евакуація, будуть окремі вагони. Поки складаються списки охочих виїхати, охочі виїхати мають написати заяви.
За його словами, розглядають організацію маршруту Суми-Київ-Вінниця- Хмельницький-Івано-Франківськ. “Тобто, через всю країну. Люди будуть писати, куди їм зручно. Це буде безкоштовно, це буде з відповідними матеріальними виплатами”, – сказав Артюх.
Про всіх пасажирів, як повідомили працівники департаменту соцзахисту, передадуть інформацію до Укрпошти, аби в Києві люди змогли отримати допомогу.
Тим же, хто хоче виїхати з окупованих територій, говорить волонтерка Катерина Арісой, можна звертатись до них за підтримкою в Telegram-канал https://t.me/Pluriton
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ