Фахівці ДФС Сумщини виявили центр мінімізації митних платежів на Закарпатті
Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинили на Закарпатті діяльність центру мінімізації митних платежів
У рамках проведення операцій «Рубіж», «Бастіон» та розслідування кримінального провадження за ч.4 ст.27 ч.1 ст. 205, ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України (співучасть у фіктивному підприємництві та ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах) встановлено групу жителів Закарпаття, у т.ч. обласного центру, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо мінімізації митних платежів під час імпорту в Україну з Європи та Китаю різних груп товарів.
Для реалізації злочинних намірів фігуранти створили низку підконтрольних підприємств-імпортерів та підприємств-нерезидентів. Отримавши замовлення на імпорт певного виду товару за заниженою митною вартістю від «клієнтів» (реально діючих підприємств), фігуранти укладали між підконтрольними імпортерами та нерезидентами контракти на поставку. При цьому, до документів, необхідних для розмитнення товарів, вносилися завідомо неправдиві дані щодо вартості товарів, їх ваги, що давало змогу знизити митну вартість та, відповідно, – митні платежі.
Імпортовані таким чином товари передавалися замовникам послуг, які реалізовували їх за готівку без відображення в бухгалтерському та податковому обліку. При цьому, документально реалізацію товару відображали в адресу інших підконтрольних компаній, формуючи незаконний податковий кредит з ПДВ, який у подальшому продавався реальним суб’єктам господарювання.
Загальний обсяг імпортних операцій, проведених через підконтрольні підприємства, які входили до складу центру мінімізації митних платежів, протягом 2018-2019 років склав близько 200 млн. гривень.
На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних, складських приміщеннях та за місцями проживання фігурантів на території Ужгорода та Закарпатської області. За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено 54 печатки та штампи підконтрольних СГД (резидентів/нерезидентів) та підроблені печатки та штампи державних органів країн ЄС та України, а також готівку в еквіваленті 250 тис. гривень. Також незаповнені бланки CMR (міжнародних товарно-транспортних накладних) з відбитками печаток підприємств-нерезидентів, первинні бухгалтерські документи, у т.ч. контракти, заповнені від імені підприємств-нерезидентів з відбитками їх печаток, чисті аркуші з відбитками печаток підприємств-нерезидентів, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, що містять докази незаконної діяльності, та мобільні телефони, які використовували фігуранти.
Триває слідство.