Президент у привітанні до Великодня згадав про Суми і закликав до мируВІДЕО
Останні паски зі зруйнованого цеху хлібзаводу передали прикордонникам
Вчора
З російського полону звільнений тростянчанин, який останім залишив “Азовсталь”
На Сумщині протягом дня зафіксовано 225 вибухів
Артем Азарченков з Середини-Буди повертається додому після 9 місяців полону
Україна визволила з російського полону 277 захисників напередодні ВеликодняФОТО
Поліція Сумщини забезпечує безпеку святкових богослужіньФОТО
У Конотопі створили Великодні інсталяції та провели благодійний ярмарокФОТО
У Ворожбі попрощалися із захисником Олександром Біличенком
Сумський борець виборов два золота
У Шостці вогнеборці врятували з палаючої оселі двох котиківФОТОВІДЕО
Учні Глухівської ЗОШ №3 передали на фронт захисникам великодні гостинціФОТО
Сумська “Вікторія” обіграла “Минай”
У Глухові до Великодня облаштували святкову локацію
Сумські хокеїстки завершили виступи в Євролізі
Частина Тростянця залишиться без води мінімум на тиждень
Як живуть в евакуації жінка із сином з МиропілляФОТО
У Тростянецькій лікарні оновили адмінприміщення та актову залу
У Кролевці додатково виділять кошти на поповнення матеріального резерву громади
Наслідки обстрілу Хотіні із РСЗВФОТО
Сумські поліцейські затримали зловмисника, який торгував канабісом
Конотопська спортсменка фінішувала на всесвітній гімназіаді в Сербії
У Сумах патрульні допомогли жінці, якій стало зле за кермом
У Сумах сталася ДТП на перехрестіВІДЕО
Сумські баскетболістки завершили сезон у вищій лізі
Хотінь зранку обстріляли із РСЗВ: багато будинків згоріло
На Сумщині прикордонники знищили три «Гербери» та один «Шахед»ФОТО
Олександр Качура впроваджує системну допомогу ветеранам: освіта, робота, підтримкаФОТО
“Білі янголи” евакуювали з Краснопільської громади двох дітейВІДЕО
Два будинки згоріли сьогодні у Миропіллі внаслідок обстрілу з РФ

Геннадій Дем’яненко: «Сумська МВА працює в штатному режимі»

Перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації Геннадій ДЕМ’ЯНЕНКО розповів про відносини між МВА та міською радою, виконання міського бюджету, можливість зниження тарифів на проїзд у «маршрутках» та запровадження безкоштовного проїзду в комунальному транспорті. А також – про важливі питання життя прифронтового міста Суми.

R: Ви працювали очільником Сумської районної ради, а зараз – перший заступник начальника Сумської міської військової адміністрації. Хто Вас запросив?

Г.Д.: Отримав пропозицію від керівників Сумської обласної військової адміністрації та Сумської міської військової адміністрації та дав згоду. Суми – це адміністративний центр Сумської області, практично третина Сумщини, найбільша кількість населення, найбільший населений пункт області. Об’єму роботи надзвичайно багато. І відповідальності також.

R: Здається, відносини між міськрадою, депутатами з однієї сторони та Сумською МВА з іншої є доволі таки непростими. Чи так це?

Г.Д.: Є деякі моменти. Іноді виникають питання стосовно розподілу повноважень. І вони об’єктивні. Сумська міська військова адміністрація – новостворений орган, існує більше року. Ми створені для управління містом під час воєнного стану. Наше завдання максимально сприяти місцевому самоврядуванню, а депутати Сумської міської ради повинні розуміти наші повноваження. Це тимчасові заходи на період воєнного стану. Всім повинно бути чітко зрозуміло, що під час війни містом Суми керують військове командування та військова адміністрація. Наразі військова адміністрація наділена всіма повноваженнями по управлінню містом, і ми ці інструменти використовуємо у повному обсязі.

R: Ця ситуація більше схожа, так би мовити, на пошук спільного розуміння між сторонами?

Г.Д.: Так, це робочі відносини, абсолютно немає ніяких конфліктів. Намагаємося всі питання вирішувати у штатному режимі, максимально конструктивно.

R: Які зараз нагальні проблеми і потреби в Сумській громаді?

Г.Д.: Для громади, перш за все, це безпекові питання. Ми бачимо, що місто Суми та старостинські округи майже кожного дня потерпають від авіаційних ударів. У лютому, наприклад, було 50 авіаударів. Є пошкодження – багатоквартирні будинки, приватні будинки, бізнесові будівлі та об’єкти інфраструктури. Найстрашніше, на жаль, те, що гинуть люди. Страждають люди. І це – найболючіше питання. Зараз для нас, повторюся, пріоритет – безпека сумчан, будівництво укриттів, допомога армії, підтримка нашої протиповітряної оборони. Плюс банальні побутові питання: благоустрій міста, транспорт, комунальні послуги, дороги, медицина, школи, дитсадки.

R: Перейдемо до справ життєдіяльності міста. З’явилася інформація, що виконком хоче провести конкурс на збирання та вивезення побутових відходів. Один із операторів, яких у місті два, вже заявив, що його хочуть таким чином усунути.

Г.Д.: Питання проведення, як його називають, «сміттєвого конкурсу» розглядав виконком Сумської міської ради. Це конкурс на право збору та вивезення побутових відходів. Були певні непорозуміння повноважень Сумської міської ради та її виконавчого комітету, Сумської міської військової адміністрації. Ми свою позицію виконавчому комітету донесли. Юридично обґрунтували. Нас дослухались. На минулому засіданні виконкому всі непорозуміння стосовно організації та проведення цього конкурсу усунені.

R: Нещодавно почали активно обговорювати тему безкоштовного проїзду у комунальному транспорті в Сумах. Як Ви вважаєте, це популізм? Чи реально це втілити в життя?

Г.Д.: Була пропозиція секретаря Сумської міської ради Артема КОБЗАРЯ. Ми публічно заявили – і начальник Сумської МВА Сергій КРИВОШЕЄНКО, і я – про те, що готові розглянути це питання. Порахували, скільки на це потрібно коштів. Запитали думку у сумчан. За попередніми прорахунками, безкоштовний проїзд у комунальному транспорті може обійтися бюджету у 225 мільйонів гривень на рік. Думки сумчан з цього питання різні. Більшість мешканців міста все ж таки не підтримують цю ідею. Наразі це питання додатково вивчаємо. Якщо буде економічна доцільність та обґрунтованість такого рішення, то ми із задоволенням його приймемо.

R: Ще одне питання щодо транспорту. Чи сталися якісні зміни в роботі сумських маршрутних автобусів після підняття тарифу на проїзд? Чи виконується так званий меморандум між владою та перевізниками?

Г.Д.: Восени минулого року в Сумах було підвищено тариф на автобуси маршрутних рейсів, або, як ми всі їх називаємо – «маршрутки», до 15 гривень. Знову ж таки, це викликало неоднозначну реакцію у містян. В основному – негативну. Міська влада і перевізники підписали відповідний меморандум. Перші результати його виконання очікуємо у квітні місяці. Перевізники повинні капітально відремонтувати рухомий склад, на зупинках встановити інформаційні табло, забезпечити автобуси трекерами. Кілька тижнів тому ми відвідали ремонту базу, поцікавилися, як виконуються перевізниками зобов’язання. Особисто їздив на маршрутному автобусі, який був відремонтований. До речі, абсолютно комфортний. Проте, розуміємо, що в більшості своїй «маршрутки» у Сумах, як кажуть люди, «відра з гайками». Всі бачили відео, де начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ разом із нами їхав на «маршрутці» і що казали люди. Тече на голову, дує, ламається і таке інше. Якщо виявиться, що перевізники не виконують свої зобов’язання, ми будемо вимушені скасувати підвищення ціни на проїзд. Якщо мешканці міста не побачать покращення комфорту та якості перевезень, ми просто будемо вимушені це зробити. Чекаємо квітня.

R: Є кілька автобусів, подарованих Сумам, які так і не використовуються.

Г.Д.: Зараз у тролейбусному парку стоять п’ять великих комфортних автобусів, які нам передав Львів. Але через бюрократизм міських чиновників ці автобуси до теперішнього часу не зареєстрували і не поставили на баланс міської ради. З жовтня минулого року. Якби це зробили вчасно, сумчани могли б ними вже давно користуватися. Для перевезення на маршрутах, підвезення робітників комунальних підприємств або евакуації. Найближчим часом це питання ми вирішимо.

R: Нещодавно Ви повідомили, що у Сумській громаді не ухвалили рішення про понад 400 заявок на компенсацію пошкоджених осель у межах програми «єВідновлення». Чиновники міськради тоді послалися на об’єктивні причини, проте через деякий час всі ці заявки були оперативно розглянуті.

Г.Д.: У міськраді на мене ображалися за це. Звичайно, їм це не сподобалось. Але люби, Боже, правду. Від статистики, як героїчно чиновники збирають заяви та їх опрацьовують, людям тепліше не буде. Критика подіяла. Майже 400 заяв на минулому виконкомі запустили на реалізацію в «єВідновлення». Чиновники повинні працювати, бо взимку та навесні, під час холодів, люди не можуть жити у квартирах із плитами замість вікон, без газу, світла, тепла. Прохаю не ображатися, а виконувати свою роботу.

R: Буквально через кілька днів після того, як Ви прийшли на посаду, було оголошено про створення комісії, яка перевірятиме ефективність та законність витрачання бюджетних коштів. Як вона функціонує?

Г.Д.: Комісію ми запустили, вона працює. До неї увійшли працівники СБУ, поліції, військової адміністрації. Найголовніше, що у її роботі беруть участь представники громадськості. Робоча група так і називається – «Прозорість та підзвітність». Містяни повинні знати, що відбувається з бюджетом у місті Суми, з його формуванням і, найголовніше, з використанням. Пріоритет роботи комісії – попередження розтрат та порушень, а не їх фіксація. До прикладу, як у ситуації із відновленням дитячого садка «Золотий ключик». Втрутилися правоохоронці, з’ясувалося, що незаконно витрачено 70 мільйонів гривень. Звичайно, зареєстровано кримінальне провадження. Головне завдання комісії – цього не допускати. Ми хочемо, щоб ще при процедурі проведення закупівель товарів та послуг ми могли проконтролювати законність.

R: Як справи з виконанням бюджету у громаді?

Г.Д.: З бюджетом ситуацію, мабуть, всі розуміють. Суми – прифронтове місто. Відбулася певна релокація підприємств, які були великими платниками податків. Відбувся відтік багатьох підприємців, міграція людей з міста за межі області та України. Це призвело до певних проблем з наповненням бюджету. Наразі бюджет недовиконується до 10 відсотків від планових завдань. Це не критична цифра. Сили та засоби для формування бюджету є, системних проблем з його наповненням немає. Незважаючи на те, що ми перебуваємо в умовах обстрілів та воєнних дій. Пріоритетом у фінансуванні є армія, забезпечення безпекових умов сумчан, протиповітряна оборона.

R: Як справи з фінансуванням ДФТГ?

Г.Д.: Жодних проблем з фінансуванням добровольчих формувань немає. Максимально фінансуємо всі їх потреби. Перебуваємо у постійній комунікації з командирами батальйонів та добровольцями. Регулярно виїжджаємо на позиції. Їх фінансування відбувається в штатному режимі. Прохання до нашого політикуму – не політизувати це питання, не втягувати добровольців у політичні чвари. Наше спільне завдання – оборона міста та підтримка його життєдіяльності.

R: Чи планує керівництво Сумської МВА проводити зустрічі, зокрема у форматі пресконференцій або брифінгів?

Г.Д.: Наш керівник Сергій Володимирович КРИВОШЕЄНКО не прихильник зайвої публічності. Порожні розмови – не його стиль. Особисто я працюю тут більше місяця, він – декілька місяців. Працюємо над результатами, з якими зможемо вийти як до сумчан, так і до преси. Обов’язково це зробимо.

R: Як використовуєте вільний час, якщо він у Вас, звичайно, залишається?

Г.Д.: На жаль, вільного часу практично немає.

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу