“Я опинився віч-на-віч з агресором”: голову Середино-Будської громади Олександра Гена допитували в суді
У Зарічному районному суді Сум допитували голову Середино-Будської громади Олександра Гена. Посадовця затримали наприкінці квітня 2022 року й обвинувачують у державній зраді та незаконному переправленні людей за кордон.
“Методичок з ведення війни не вигадали ще. І я на той час не знав, що мені робити саме за законом, не за законом. Я опинився віч-на-віч з агресором”,— Олександр Ген, обвинувачений.
Понад два з половиною роки Олександр Ген перебуває в слідчому ізоляторі. Згідно з обвинувальним актом, після початку повномасштабної війни він підтримував тісні зв’язки з представниками Росії та передавав їм інформацію про переміщення воїнів Збройних сил України, а також про види їхнього озброєння.
22 січня у суді Олександр Ген підтвердив, що був знайомий з головою адміністрації Суземського району Росії і зустрічався з ним в березні 2022 року біля пункту пропуску:
“4 березня, зустрілися ми на лінії розмежування. З російської сторони був голова адміністрації Сліпухов Борис Павлович, одна людина у військовій формі та дві у цивільній формі. Вони запропонували нам гуманітарну допомогу. Запропонували мені одразу евакуюватися з сім’єю повністю. І, якщо я боюся евакуюватися через нацистів, які в Україні звірствують, то вони надішлють бригаду цілу 23-30 осіб. Мене в кільце візьмуть із сім’єю і виведуть. Ну, я посміявся у відповідь. Кажу: “Борисе Павловичу, по мені видно, що з мене знущаються? Чи ви чули, що в нас в Середині-Буді нацисти є?””.
За словами Олександра Гена, представники РФ збирались відкрити пункт пропуску, який на той час не працював.
“Вони сказали, що “ми відкриваємо пункт пропуску зі свого боку. У нас до вас прохання не перешкоджати тим людям, які хочуть вийти з території України на територію РФ””, — сказав обвинувачений. Додав, що через пункт пропуску нікого незаконно не переправляв. Коли росіяни його відкрили в березні 2022 року на кілька днів, хто хотів з людей, той його і переходив:
“Туди сотні людей пройшли за цей час. Щодня йшли, йшли, йшли… Черга стояла. Хто хотів. Носили, що хотіли звідти”.
В середині березня, за словами обвинуваченого, росіяни закрили пункт пропуску і більше його не відкривали. Тоді ж відбулась ще одна зустріч Олександра Гена з головою адміністрації Суземського району. Під час цих зустрічей, уточнив чоловік, кожен перебував зі своєї сторони кордону:
“Каже (голова адміністрації Суземського району — ред.): “У нас команда дана перейти на бік України та стати на українському пункті пропуску. Я кажу: “Борисе Павловичу, якщо ви тільки переходите до нас і стаєте на нашій території, значить, міськраду я закриваю й розпускаю. Поліція теж розпускається, все закривається і ми вважаємося під окупацією відразу”. ” — А ти не будеш допомагати?”. Кажу: “З якого діла? Ні, абсолютно”. Він каже: “Добре”. Кінець кінцем, я вам скажу, вони не зайшли”.
Продовжать допитувати обвинуваченого Олександра Гена 28 січня. За статтями, що йому інкримінують, максимальне покарання – довічне позбавлення волі.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ