“Готові перекрити залізницю”. Два тижні без води живуть люди у селі Новоселиця біля “Сумихімпрому”
У селі Новоселиця, що під Сумами, місцеві залишились без води. Живуть, кажуть, так два тижні. Водогін у селі обслуговує “Сумихімпром”. Там кажуть – стався порив, тому води й немає. 2 липня люди викликали поліцію. Якщо подачу води не поновлять, ладні перекрити залізницю.
У селі Новоселиця живе близько пів тисячі людей. Марія Гулій показує останню колонку (вісім років тому їх було 20), але й ця не працює. У власному дворі також води немає.
На околиці зібралося близько 30-ти селян, обурених ситуацією з подачею води. Кажуть, перебої тривають понад 8 років. Тепер води зовсім не стало. Викликали поліцію, щоб зафіксувати факт зборів та їх причину.
“Ми згодні вже на лічильники, більшість людей, ну, щоб просто була вода, щоб можна було підійти попити дитині воду, більшого ми не вимагаємо”, – говорить мешканка села Анна Степанюк.
Біля села є технічні водойма, для пиття ж не годяться й підземні води. “Тут ніяка свердловина просто не може бути. Люди не зможуть пити цю воду, не зможуть купатися, це просто небезпечно для здоров’я”, – розповідає Анжеліка Анісова.Присутній на зборах представник “Хімпрому” Вододимир Гуков говорить, що селяни після демонтажу вуличних колонок незаконно врізалися у водогін. Про причини відсутності води зараз каже: “Десь на трасі порив. Ця траса іде від Хімпрому в с. Новоселиця, ми забезпечуємо залізницю на Басах. Зараз аварійні бригади обходять з учорашнього дня (1 липня – ред.). На Басах вода є. Це півтора кілометра по посадці. Учора були тут, відкривали кришку засувки – вода іще йшла. Не під тим тиском – 0,5 атмосфери, який маємо сюди подавати, але вода була”.
Він також розповів, що водогін не належить “Хімпрому”. “Він не належить нікому за паперами. Ми 8 років просимо, щоб дана сільрада узяла на баланс даний трубопровід”, – сказав він.
Депутат місцевої сільради Олександр Демченко говорить, що селяни законно підключалися, і громада готова забрати собі водогін.
“Є офіційна відповідь Держмайна, де написано, що цей водогін перебуває на балансі ПАТ “Сумихімпром”. На «Хімпромі», на жаль, система водопостачання в аварійному стані, і вони не можуть дати тиск. Якщо вони піднімають тиск, рве на “Хімпромі” труби, не в нас. У нас водогін витримає і 2, і 2,5 атмосфери, і три”, – розповів Демченко.Сьогодні, сказали Суспільному у сільській раді, голова громади має зустрітись з керівництвом заводу для розв’язання проблеми. Загалом про ситуацію з водопостачанням у Новоселиці в районі розмови ведуть з липня 2017 року. Якщо питання не вирішиться, люди планують перекривати залізницю.
“Тут у нас проходить залізниця, якою, до речі, возить свої апатити “Хімпром” і, так, ми будемо ініціювати перекриття, в правовому полі, ми будемо писати запит на районну адміністрацію, щоб перекривати залізницю. Тому що у людей вже просто немає сил”, – говорить Анжеліка Анісова.
За фактом зборів і заяв про відсутність води, сказав речник поліції Сумщини, вони зараз проводять перевірку. Останні два тижні у Сумах і околицях температура повітря – понад 30 градусів.