“Зір і слух поганий, а новини слухає постійно”: історія 100-річної сумчанки Віри Сіренко
Сумчанка Віра Сіренко відзначила столітній ювілей. Жінка пережила голодомор, Другу світову війну та вторгнення РФ. Має 2 синів, 4 онуків, 2 правнуків та одного праправнука, розповідає Суспільне.
Особливого режиму харчування ніколи не дотримувалась і додає досі не вірить, що стільки прожила.
“Харчування було неправильне, достатку особливого не було. Не голодувала я, тільки у війну голодувала”, — говорить ювілярка.
Син пані Віри каже: секрет довголіття пов’язаний з її наполегливістю та працьовитістю.
“Зарядку робить кожного дня. Я часом навіть дивуюсь її наполегливості. Телефоную їй, що і як. Зарядку роблю, ще трохи залишилось. Потім прийду до неї, а вона каже: “ось кожного дня роблю 2-3 години”, а друге — вона все життя пішки проходила тими східцями. Я думаю її тримає наразі серце”, — розповідає Ігор Литвиненко.
Мати погано бачить та чує, але добре орієнтується у подіях України та світу, розповідає син ювілярки.
“У неї багато спогадів цікавих. Як працювали дівчатами молодими, каже: і їсти хочеться, і спати хочеться, а зранку встаєш і на завод. Робили зброю, на станку працювала токарному. Наразі слідкує за новинами, постійно слухає телевізор. Зір поганий і слух поганий, але слухає новини постійно”, — додає син жінки.
В молоді роки мати була енергійною та завзятою, говорить Ігор: “Працювала в магазині, кіоску. Почала трудову діяльність під час війни. Працювала у евакуації на військовому заводі. Після війни переїхали до Харкова, а потім батько отримав розподіл на Сумщину і все життя живемо тут”.
Із ювілеєм бабусю вітала її рідня та представники комунальної установи “Берегиня”. Віра Тимофіївна каже: попри слабке здоров’я, може сама приготувати страву, щодня зустрічає своїх рідних та пригощає їх смаколиками. А найбільш її мрія – зустріти перемогу.