Історія американського віскі: як з’явився бурбон
Бурбон уособлює дух Америки. Це національний напій, щодо якого на батьківщині діють суворі правила. Якщо говорити про класифікацію, то бурбон – це різновид віскі, але різниця між ними полягає у сировині. Віскі виробляється на основі ячменю, а бурбон виготовляється з кукурудзи. Але й тут є безліч нюансів. Не кожний віскі з кукурудзи може називатися бурбоном. Це найменування надається напою, що відповідає наступним вимогам:
- Виробництво в США. Інші країни не мають права виробляти бурбон.
- Більше половини кукурудзи у складі – допустимо не менше 51%. Як інші компоненти для сировини можуть використовуватися інші зернові культури. Але кукурудза має переважати.
- Особливі правила витримки. Сусло поміщається в нові бочки з американського дуба. Не можна використовувати ємності повторно. І не можна розливати напій тару з інших сортів дерева. Попередньо бочки обпікаються зсередини.
Історія походження напою
Якщо зараз Bourbon Jack Daniels у барі нікого не дивує, то 300 років тому про ньому ніхто не знав. Вважається, що цей вид віскі був винайдений у вісімнадцятому сторіччі в окрузі Бурбон в американському штаті Кентуккі. Проте точних підтверджень цієї теорії немає. Тільки встановлено дату першої комерційної дистиляції бурбона. Вона була зроблена у 1789 році.
За загальноприйнятою версією, бурбон вигадали вихідці з Ірландії та Шотландії, які активно освоювали американські землі у другій половині XVIII століття. Вони були добре знайомі з методом дистиляції, але для алкоголю використовували не ячмінь, а кукурудзу, яка добре росла на американській землі.
Експерти досі ведуть суперечки щодо особистості людини, яка придумала рецепт бурбону. За однією з найпопулярніших версій це був пастор Елайджа Крейг. Нібито саме йому спала на думку ідея використовувати кукурудзяну кашку, що перебродила, для виготовлення спиртного. Інші вважають, що рецепт – це заслуга працівників віскікурні Джейкоба Спірса.
На піку популярності
Поступово бурбон набував великої популярності на американському континенті. Це було насамперед пов’язане з ціною. Місцевий алкоголь коштував набагато дешевше за привізний. Та й сировина, з якої виготовлявся бурбон, не була витратною. Це приваблювало до виробництва алкоголю велику кількість підприємців. Однак вони мало дбали про якість напою.
Сухий закон та наслідки
У 1920 році в США було прийнято «сухий» закон. Він розорив багато великих підприємств, які випускали бурбон щодо високої якості. І, навпаки, лідерами ринку стали підпільні віскікурні, які не дуже дбали про якість продукції. Через це підпільний ринок алкоголю наповнив низькоякісний бурбон. «Сухий» закон не виправдав надій. Алкоголь залишився у житті американців, тож згодом його було скасовано. Американський ринок алкоголю довго відновлювався після «сухого» закону. Однак він зміг одужати, і зараз кожен може спробувати високоякісний американський бурбон.