Історія емігрантки: конотопчанка розповіла, як переїхала до США
Конотопчанка Марина Уршанська-Еллєр розповіла, як їй живеться у США. Вона мешкає у місті Колумбус — столиці Огайо. На фото Марина праворуч.
Про переїзд
Переїхала за шкільним обміном у 1992 році, коли мені було всього 18 років. Потім вступила до університету, закінчила його, отримала роботу, вийшла заміж і так далі.
Адаптувалася більш-менш легко. Спочатку важко було усвідомлювати, що знаходжуся далеко від сім’ї. Далі ставало легше: дізнавалася про місцеві традиції і свята, деякі звички змінилися. Здається, багато чого залежить від віку, адже більш дорослі люди не хочуть і, мабуть, не повинні прощатися зі своїми звичками.
Донька Марини Софія в університеті
Вивчала англійську ще у школі, але знала, що цього буде недостатньо. Перед від’їздом брала уроки у репетитора, це дуже допомогло. Потрібно було і вчитися, і працювати, тому спілкувалася в основному з американцями. Через це і мову вдосконалила досить швидко. Чим більше спілкування, тим менший мовний бар’єр.
Про життя на новому місці
Нових друзів знайшла в університеті і на роботі. Саме звідти їх у мене більшість. Ще товаришую з емігрантами з інших країн, які приїхали у США вчитися або працювати.
Донька Софія на фоні сімейного будинку
Працюю в медичній сфері. Спеціальність — щось схоже на нашого фельдшера. Робочі дні довгі та напружені, але на тиждень їх три-чотири. Коли не працюю, приділяю час дітям. Вони після школи відвідують тренування та інші заходи, які відбуваються майже кожних вихідних. А ще влаштовуємо прибирання, іноді зустрічаємося з друзями, ходимо в кіно або ж пробуємо нові ресторани.
Син Джеймс
Про ціни і харчування
Середня зарплата приблизно 2000 доларів — приблизно 56 тисяч гривень. Вартість оренди житла зазвичай займає десь третину або четверту частину місячної зарплати. Інтернет і мобільний зв’язок досить дешеві, тому що тут неймовірна кількість компаній, які пропонують ці послуги.
Ціни дуже різні. Є дешеві магазини, але там неякісна продукція. Магазини з якісними продуктами і товарами зазвичай мають високі ціни. Хліб коштує від одного до чотирьох доларів, в залежності від якості, галон молока [майже 4 літра — ред.] — до чотирьох доларів, дюжина яєць — до двух доларів.
Місто Колумбус
Що їмо? Снідаємо вівсянкою з фруктами і кавою. Іноді куштуємо сир. На ланч зазвичай бутерброд і салат. Вечеря — риба або котлета з рисом чи картоплею і овочевий гарнір. Якщо хочеться чогось українського, є європейські продуктові магазини, де можна придбати традиційні і сучасні смаколики. Можна знайти пельмені, кабачкову ікру або навіть київський торт.
Про улюблені місця
Музей науки та індустрії у Колумбусі
У Колумбусі є класний музей науки та індустрії. Його відвідуємо двічі на рік. Там демонструють різні виставки: від динозаврів до космічний досліджень і нових відкриттів у генетиці.
Джерело: https://konotop.city/