У Сумах 19-річного “телеграмщика” зловили з партією амфетаміну
У сумському тролейбусі залишили пакет з 11 тисячами доларів
ДТП в Охтирці: літня жінка через свій пофігізм опинилася в лікарні!
Де Поліна? Зникла неповнолітня в Тростянці!
Дивна ніч на Сумщині – жодного обстрілу. Що далі?
Вчора
Центр для військових чи гурток із малювання? Хто додумався запрошувати дітей до установи, де збираються представники ЗСУ?
Допомогли: Хотіла отримати “тисячу Зеленського”, а втратила пʼятдесят
Супертендер: 100 мільйонів на «золотий сніг» від КП «Шляхрембуд»!
Чергова втрата у Сумах: одразу двох захисників провели в останню путь
Троє маленьких дітей (двоє грудних немовлят) голодували, поки батьки випивали
Над Сумщиною ППО збила  4 російських БпЛА типу “шахед”
09 січня
Сумщина: Ситуація на прикордонні станом на 21.00 9 січня 2024
Нардеп Максим Гузенко провів робочий візит до Липоводолинської ОТГ
Володимир Поцелуєв: «Посольство Франції в Україні допомагає відновлювати лікарню Святого Пантелеймона»
На війні загинув 19-річний сумчанин
У Сумах поліцейський отримав поранення, зупиняючи «веселу компанію»
В Охтирці піймали “Робін Гуда навпаки”
Як швидко та безпечно обміняти Tether TRC20 USDT на долар через онлайн-обмінник криптовалют
Олександр Качура: 24 нових квартири для військових у рідному КонотопіФОТО
ППО області збило 11 ворожих БпЛА типу “Шахед”
08 січня
Наївність, дурість чи азарт? Шахраї “заробили” майже 400 тисяч гривень на довірливому чоловікові!
Шок на Сумщині: працівницю ТЦК затримали на гарячому з хабарем у 3000 доларів!
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
Суми: Волонтери працюють, а ексмер – піариться?
Сумщину відвідав з робочим візитом Посол Австрії
Що таке добровільне медичне страхування працівників та які його переваги
У Сумах на Хіммістечку палала покинута будівля. Чи винуваті у цьому безхатьки?
Наркотичний квест по-сумськи: поліція впіймала двох чоловіків із «підозрілими речовинами»
07 січня
Азбука Брайля в епоху штучного інтелекту: витрачаємо мільйони, щоб зрячі діти навчилися “бачити” пальцями
У Глухові посеред ночі спалахнула нежитлова будівля

Колектив Інституту луб’яних культур у Глухові на межі відчаю і вимагає зупинити масові звільнення й навести лад

Науковці та співробітників Інституту луб’яних культур Національної академії аграрних наук України в Глухові звертаються до громадськості у зв’язку з критичною ситуацією навколо наукової установи та бездіяльністю керуючих органів. Далі дослівно:

“Інститут луб’яних культур НААН одна з провідних наукових установ України з багатою історією і традиціями. Заснований у 1931 році як Всесоюзний науково-дослідний інститут конопель.

Основне завдання установи – це наукове забезпечення галузей льонарства та коноплярства України, виробництво оригінального та елітного насіння луб’яних і зернових культур.

Інститут луб’яних культур – всесвітньо визнана науково-дослідна установа з унікальним науковим потенціалом та науковою школою з луб’яних культур, завдячуючи титанічним зусиллям вчених якої створено сорти однодомних конопель з повною відсутністю наркотичних сполук, що дозволило повернути цінну технічну культуру у світове виробництво та внесло суттєвий вклад у боротьбу з розповсюдженням наркоманії, і яка в Україні та за її межами позиціонується як передовий науково-методичний центр з проблем коноплярства.

Завдяки плідній роботі в напрямі підготовки наукових кадрів в установі створена наукова школа з селекції та насінництва луб’яних культур. Зусиллями й наполегливою працею д.с.-г.н., проф. Г.І. Сенченка підготовлені висококваліфіковані селекціонери, більшість з яких і понині працюють в науковому колективі. Зараз д.с.-г.н., проф. В.Г. Вировець, д.с.-г.н., с.н.с. І.М. Лайко, д.б.н., проф. М.Д. Мигаль та інші – поглиблюють наукові основи селекційної роботи з луб’яними культурами.

Інститут луб’яних культур – власник Української національної колекції льону та конопель,  в якій зібрані зразки з унікальними біологічними і господарськими ознаками. Колекція конопель є однією з найбільших у світі й налічує більше півтисячі зразків,  а колекція льону – 1300.

Колективу наукової установи є чим пишатися, оскільки навіть в найскладніші часи робота не зупинялася. Основні досягнення установи:

– колективом науковців створено близько 70 сортів конопель, з них перші у світі сорти однодомних конопель з відсутністю наркотичних властивостей (ЮСО-31, Глера, Гляна, Глесія, Глухівські 51) і повною відсутністю наркотичних сполук (Вікторія, Ніка), при цьому в європейській методиці нового селекційного матеріалу сорт ЮСО-31 є сортом-стандартом за 6 ознаками;

– створено 11 сортів льону-довгунця з високою продуктивністю і якістю волокна, що посприяло поширенню вітчизняних селекційних розробок;

– забезпечення сортами конопель селекції Інституту луб’яних культур світового виробництва, а саме країни ЄС, Канади, США, КНР, РФ, Уругваю, Австралії та ін.;

– розроблені технології механізованого збирання та первинної переробки льону-довгунця та конопель і технічні засоби для їх реалізації, що дозволило замінити ручну працю машинною;

– досліджено перспективне застосування продукції коноплярства у харчовому, енергетичному, медичному та будівельному напрямах;

– розроблені інструментальні методи оцінки якості луб’яних культур та державні стандарти, що дозволило проводити об’єктивну оцінку сировини;

– на базі установи проводяться міжнародні конференції, семінари, круглі столи та практичні навчання з питань розвитку галузей луб’яних культур.

Колектив Інституту луб’яних культур НААН, який, незважаючи на всі негаразди та перипетії останніх років, доклав, докладає і буде докладати всіх зусиль, щоб зберегти вітчизняні галузі коноплярства та льонарства. Здобутки наших вчених добре відомі світовій спільноті, а розробки користуються попитом на внутрішньому і зовнішньому ринках.

На сьогодні колектив Інституту занепокоєний тією кризовою ситуацією, що склалася у нашій науковій установі і може призвести до її повного знищення. Суть цієї ситуації у полягає у наступному:

  1. Науково-кадровий потенціал Інституту в значній мірі втрачений. Так, за останній рік звільнилось сім науковців, серед яких два кандидати та один доктор наук та низка провідних спеціалістів, що забезпечували стабільну життєдіяльність установи. Основною причиною цих звільнень стали, на наш погляд, штучно створені умови з суттєвої заборгованості і затримки з виплати заробітної плати. На сьогоднішній день окремим співробітникам інституту не сплачено заробітну плату за 12 місяців, а сумарна заборгованість всім співробітникам складає більше 4 млн. грн. Кошти, що надходять з НААН в якості бюджетного фінансування, розподіляється між усіма співробітниками Інституту у відсотковому відношенні, в залежності від суми заборгованості кожного працівника. Враховуючи вищесказане, деякі співробітники фактично отримують на руки не більше 2000 гривень, на які мають існувати цілий місяць.
  2. Щодня збільшується кредиторська заборгованість Інституту перед юридичними особам та державними органами зі сплати всіх видів податків. Реальна її сума колективу не озвучується. Отримати дані із заборгованості від відділу бухгалтерського обліку та звітності неможливо з тієї причини, що в ньому відсутні відповідні спеціалісти (головний бухгалтер та його заступник звільнилися), також відсутній спеціаліст кадрової служби.
  3. За даної ситуації директор Інституту фактично сконцентрував у своїх руках усі повноваження, що стосуються прийняття рішень щодо вибору покупців продукції, умов оплати та інших умов господарських договорів. Тобто, з вченою радою не проводяться обговорювання з метою вибору найбільш вигідних для Інституту покупців та умов договорів. В окремих діях директора простежується тенденція нівелювання інтересів Інституту на користь інтересів окремих фізичних та юридичних осіб. Така штучна концентрація повноважень створює високі ризики корупції та ставить під загрозу виконання розпоряджень Президії НААН.
  4. Ресурсне забезпечення та матеріально-технічна база Інституту знаходяться в критично незадовільному стані, що негативно впливає як на якість проведення наукових досліджень, так і господарську діяльність.
  5. Відсутня комунікація між директором Інституту та колективом науковців. Директором не запропоновано колективу жодної стратегії виходу із кризового стану. Зокрема, до цього часу відсутня виробнича програма на поточний рік, не складено реалістичних пропозицій з боку керівництва щодо погашення заборгованостей. Посівна 2024 року фактично зірвана. Так, станом на 30.05.2024 з 1026 га ріллі засіяно близько 100 га (без внесення добрив). Причини труднощів директор пояснює військовим станом, можливим наступом рф та іншими зовнішніми факторами, але ж ніяк не своєю бездіяльністю.
  6. Колектив Інституту не має можливості в повній мірі оцінити стан фінансово-господарської діяльності установи. У 2023 та 2024 роках директор не звітував з цього питання перед колективом, саботуючи проведення загальних зборів працівників, на яких, за умовами Статуту, має щороку надавати докладну інформацію про свою роботу.
  7. З боку різних бізнесових структур йде шалений тиск на Інститут з вимогою передачі під різним приводом як колекційних зразків насіння луб’яних культур, так і сортів, які є об’єктами майнового права інтелектуальної власності Інституту.

Звернення колективу з аналогічним листом до Національної академії аграрних наук України не дало ніякого результату. Співробітники інституту в різні способи «шукають підтримки», звертаючись до Прокуратури, Держпраці, Держаудиту, але поки безрезультатно.

Невже в нашій країні відсутній Закон. Невже свавілля та бездіяльність окремих посадовців може буди безкарною такий тривалий час.

За що ж тоді гинуть на війні наші рідні, друзі, колеги!!!????

Колектив змушений звертатися у формі відкритого листа до громадськості. Ми не можемо втрачати унікальні надбання світового рівня на користь окремих приватних інтересів.

Колектив відкрито звертається з проханням ініціювати проведення аудиторської перевірки фінансово-господарської діяльності установи з метою встановлення реальної картини.

Напруга в Інституті висока і колектив знаходиться на межі відчаю.

За чесних і прозорих умов діяльності колектив готовий плідно працювати для розбудови галузей льонарства і коноплярства задля скорішої нашої Перемоги та післявоєнної відбудови України”,  – йдеться в зверненні.

hlukhiv.info

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу