“Колір пам’яті”: у Лебедині відкрили ювілейну виставку Івана Гапоченка
17 лютого у Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва урочисто відкрили ювілейну виставку відомого українського художника, голови Сумської обласної організації НСХУ – Івана Гапоченка «Колір пам’яті». Виставка приурочена 70-літтю митця.
“Це є людина-постать, це людина часу, це знакова людина для Сумщини і всієї України. Багато років він працює на цьому шляху мистецькому, прославляє сучасне образотворче мистецтво України”, – розповідає гість вернісажу Володимир Кравченко.
Іван Гапоченко — багатогранна особистість, та один із найвідоміших сучасних митців Сумщини. Його стиль добре впізнаваний, а роботи завжди вирізняються власною художньою манерою. Народився живописець 27 листопада 1951 року у Семиротівці, що на Лебединщині. Навчався у сумській художній студії Бориса Данченка, згодом у Київському державному інституті театрального мистецтва І.Карпенка-Карого. До речі, вже 18-й рік Іван Іванович очолює Сумську обласну організацію НСХУ, а в 2009 році був відзначений почесним званням – Заслужений художник України.
На огляд лебединської публіки художник представив 15 великоформатних робіт, – переважно пейзажі та натюрморти, які репрезентують основні творчі цикли митця. Деякі роботи експонуються вперше.
Об’єднує експозицію особлива колористика майстра, а також ритмічна композиція полотна. Іван Гапоченко використовує насичені кольори, якими заповнює великі площини полотна. Митець стверджує, що на полотні завжди залишає кольори, а не фарбу, яка може бути лише на паркані. Колористика живопису Івана Гапоченка дозволяє «увійти в полотно», відчути емоції, закладені в нього.
У роботах Івана Івановича любов до природи і вміння бачити поезію в будь-яких, навіть найпростіших пейзажах. Як ніхто інший, художник може щиро передати емоційність і тонку відповідність погодніх умов настрою людини. Прості пейзажі у виконанні майстра стають по-справжньому філософськими роботами. В них реальні форми набувають таємничих природних структур, а пейзажі стають узагальненими моделями буття. Головними формуючими елементами в них є колір, який часто набуває символічного звучання.
Не обійшлася виставка і без сюрпризів… Так, Іван Гапоченко вручив посвідчення членів НСХУ одразу двом лебединським художникам. Зокрема, художнику-реставратору Лебединського художнього музею імені Б.К. Руднєва Олені Маркович та її чоловіку – Дмитру Маковецькому. До речі, це перші художники – члени Національної Спілки із Лебедина за останні років сорок. Ще одним сюрпризом – став подарунок художньому музею, до колекції якого Іван Гапоченко передав свою роботу «Обпалені війною» (2013, п., о.).