Конотопське “відьомство” може стати елементом нематеріальної культурної спадщини України
6 лютого відбулася чергова робоча нарада представників відділу культури і туризму Конотопської міської ради в Сумському обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.
Обговорення стосувалося елемента нематеріальної культурної спадщини «Усні традиції та форми вираження «Вірування, пов’язані з відьомством та чарами на теренах Конотопщини», для редагування облікової документації, матеріалів та подання даного елементу нематеріальної спадщини Конотопської міської територіальної громади до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Нематеріальна культурна спадщина України — українська національна складова загальної концепції нематеріальної культурної спадщини, запропонованої в 1990-х роках як аналог Світової спадщини ЮНЕСКО, що приділяє основну увагу матеріальній культурі.
Зокрема це усна народна творчість, народні традиції, звичаї, свята, обряди, народна виконавська майстерність (музична, пісенна, танцювальна, театральна); традиційні ремесла; знання, навички та світогляд українського народу, що стосується природи і всесвіту (народна медицина, народний календар, національне кухарство, народний одяг тощо), що передаються від покоління до покоління, постійно відтворюються спільнотами та формують у них почуття самобутності та наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного розмаїття і творчості людини.
На державному рівні формується Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України, згідно Порядку ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Станом на липень 2024 року до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України внесено 103 елементи.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ