Конотопський історик-краєзнавець Олександр Євтушенко презентував нову книгу
Вагомою знахідкою для людей, які цікавляться історією Конотопа та рідного краю, стане чергове видання відомого конотопського дослідника-історика, краєзнавця та викладача Класичного фахового коледжу СумДУ Олександра Євтушенка «Топоніміка межирічча Сейму та Єзуча XVII-початку XX століть. Словник».
Днями книга була представлена широкому загалові в безпечному просторі фахового коледжу.
Дослідження містить понад 300 історичних назв різних географічних об’єктів (водойм, урочищ, шляхів, населених пунктів тощо ), що знаходились чи знаходяться в межиріччі Сейму і Єзуча, та 55 назв вулиць міста Конотоп XVIIІ-початку XX століть.
Деякі топоніми читачу будуть знайомі, адже й до цього часу вони у використанні, але на нас чекає й багато відкриттів ойконімів (населених місць), годонімів (вулиць), потамонімів (річок), гелонімів (боліт), лімнонімів (озер), оронімів (рельєфу), геонімів (доріг) – назв, що вже втрачені чи позабуті внаслідок історичних подій, міграційних процесів, перейменувань, заліснення тощо.
Під час презентації Олександр Євтушенко акцентував увагу на джерела, які він використовував при упорядкуванні Словника. Умовно вони поділені на три групи. Це топографічні мапи, матеріали Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 рр та «усна топоніміка», що передавалась із покоління в покоління.
Як зазначає автор, будь-яка географічна назва має своє значення, а переважна більшість їх виникла стихійно, проте зовсім не випадково, адже беззмістовних топонімів не буває.
Друк історико-краєзнавчого видання здійснювався власним коштом автора та має наклад 50 примірників. Проте, по завершенню заходу, Олександр Євтушенко передав книги з автографом у всі бібліотечні заклади (як загальноміські, так і освітні) Конотопської міської територіальної громади, аби кожен охочий зміг зануритись у світ краєзнавчих досліджень топонімів, повідомили в Конотопській міській раді.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ