Сумські гандболісти отримали суперників по Кубку України
На Сумщині зі снігових заметів рятували два авто і “швидку”
У Сумах поліцейські оперативно розкрили грабіж
У Шостці триває юніорський Чемпіонат України з хокею на траві в приміщенні
В Охтирці люди старшого віку неохоче вакцинуються від коронавірусу
Конотопська лижниця здобула срібло Кубка України
Геннадій Дем’яненко обраний президентом ФК “Суми”
Поліцейські оркестри привітали жителів Сумщини з Днем соборностіВІДЕО
“Соборність — це перш за все наша єдність!” – Ігор Васильєв
На Конотопщині вшанували видатних земляків
У Сумах відзначають День соборності УкраїниФОТО
Чего ждать системе профтехобразования на Сумщине?
На Сумщині до апаратів ШВЛ підключена 31 людина
Скільки жителів Сумщини вакцинували за добу
Ще 176 жителів Сумщини подолали ковід
Староста округу на Роменщині: “Відсутність робочих місць – наша основна проблема”
АФФК “Суми” поповнився двома гравцями
На Сумщині – 6 смертей від коронавірусу за добу
У Сумах зіткнулися «Рено» та «Опель»
Новий рекорд: на Сумщині за добу виявили 1355 випадків коронавірусу
Сумщина – в десятці “помаранчевих” областей
На Сумщині поліція склала 24 протоколи за порушення карантину
У Конотопі п’яний чоловік викрав авто, проїхав пару метрів і скоїв ДТПФОТО
Вчора
Олег Рєзнік представлятиме Сумщину у складі Ради з молодіжних питань при Президентові України
У Сумах на перехресті не роз’їхалися два автоФОТО
Сумчанам поки не варто чекати на ремонт аеропортуВІДЕО
Три села на Шосткинщині – під загрозою підтопленняВІДЕО
У Сумах на вулиці Троїцькій сталася автопригодаФОТО
У Сумах на вулиці Білопільський шлях зіткнулися “ВАЗ” із “Тойотою”ФОТО
Сумчанам розказали, як виростити ялинку у горщикуВІДЕО

Легкоатлети з Сумщини претендують на звання кращих в Україні

Розпочалося голосування за найкращих легкоатлетів, тренерів і команду за підсумками 2021 року. Переможців традиційно визначатимуть у восьми категоріях, а їхні імена стануть відомі 28 грудня.

Участь у голосуванні беруть експерти (Рада ФЛАУ), представники медіа і вболівальники. Голоси кожної з категорій враховуються як третина від усіх голосів.

Голосування триває до 23:00, 27 грудня. Уболівальники можуть проголосувати за посиланням: https://survey.uaf.org.ua/index.php/211747/

Серед претендентів є і наші: Ігор Мусієнеко, Олександр Погорілко, Антон Радько, Ігор Главан, Артур Фельфнер.

«Найкращий легкоатлет року»

Едуард Забуженко (спортивна ходьба на 20 км):

– показав другий результат в історії України, ставши другим на відкритому зимовому чемпіонаті Туреччини зі спортивної ходьби (1:19:29 год);

– посів дев’яте місце на командному чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби (1:20:43 хв);

– займає 29-те місце у світовому топ-листі сезону (1:19:29 год).

Мар’ян Закальницький (спортивна ходьба, 50 км):

– посів 25-те місце на Олімпійських іграх (4:02:53 год);

– виграв відкритий зимовий чемпіонат Туреччини зі спортивної ходьби (3:46:28 год);

– займає восьме місце у світовому топ-листі сезону (3:46:28 год).

Михайло Кохан (метання молота):

– посів четверте місце на Олімпійських іграх (80.39 м);

– виграв молодіжний чемпіонат Європи (77.88 м);

– виграв міжнародні змагання в Секешфегерварі (80.78 м);

– став першим і єдиним у світі 20-річним атлетом, який метнув молот за 80-метрову позначку;

– посів п’яте місце у світовому топ-листі сезону (80.78 м).

Владислав Мазур (стрибки в довжину):

– посів четверте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (8.14 м);

– виграв міжнародні змагання в Турку (7.90 м);

– посів 27-ме місце на Олімпійських іграх (7.60 м);

– посів 11-те місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (8.14 м).

Ігор Мусієнко (штовхання ядра), Суми:

– посів четверте місце на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (19.51 м);

– посів 30-те місце на Олімпійських іграх (19.56 м);

– виграв відкритий чемпіонат Молдови (21.15 м) і чемпіонат України (19.15 м);

– посів 27-ме місце у світовому топ-листі сезону (21.15 м).

Сергій Никифоров (стрибки в довжину):

– виграв срібну медаль чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (8.09 м);

– виграв міжнародні змагання в приміщенні в Стамбулі (8.01 м);

– виграв міжнародні змагання в Айзенштадті (7.79 м);

– посів 19-те місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (8.01 м).

Дмитро Нікітін (стрибки у висоту):

– посів п’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (2.23 м);

– посів дев’яте місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (2.28 м).

Олександр Погорілко (400 метрів), Суми:

– посів четверте місце на молодіжному чемпіонаті Європи (45.87 с).

Андрій Проценко (стрибки у висоту):

– посів друге місце у фіналі «Діамантової ліги» (2.30 м);

– двічі був третім на етапах «Діамантової ліги» – 2.27 м у Досі й 2.27 м у Лозанні;

– посів 14-те місце на Олімпійських іграх (2.25 м);

– посів третє місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (2.34 м).

Андрій Ткачук (48-годинний біг):

– показав другий результат у світі за всю історію 48-годинного бігу й перший у змаганнях на шосе, вигравши чемпіонат України з 48-годинного бігу (435.446 км);

– на міжнародних змаганнях з 24-годинного бігу, які відбувалися в Польщі, фінішував другим і показав третій результат у світі за всю історію (295.363 км);

– виграв чемпіонат світу з 48-годинного бігу на біговій доріжці з найвищим світовим досягненням (410 км).

 «Найкраща легкоатлетка року»

Марина Бех-Романчук (стрибки в довжину):

– виграла чемпіонат Європи в приміщенні (6.92 м);

– посіла п’яте місце на Олімпійських іграх (6.88 м);

– посіла третє місце у фіналі «Діамантової ліги» (6.75 м);

– виграла етап «Діамантової ліги» в Гейтсхеді (6.77 м) і ще на двох етапах входила до першої трійки;

– завершила сезон на другій позиції у світовому топ-листі 2021 року в приміщенні (6.92 м) й на 16-й просто неба (6.88 м).

Ірина Геращенко (стрибки у висоту):

– виграла срібну медаль чемпіонату Європи в приміщенні (1.98 м);

– посіла четверте місце на Олімпійських іграх (1.98 м);

– виграла етап «Діамантової ліги» в Юджині (1.98 м) і була третьою в Парижі (1.95 м);

– посіла четверте місце у фіналі «Діамантової ліги» (1.96 м);

– завершила сезон на четвертій позиції у світових топ-листах 2021 року просто неба (1.98 м) й у приміщенні (1.98 м).

Марина Килипко (стрибки з жердиною):

– посіла п’яте місце на Олімпійських іграх (4.50 м);

– встановила національний рекорд України й виграла чемпіонат України (4.70 м);

– посіла дев’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (4.35 м);

– завершила сезон на 12-й позиції у світовому топ-листі 2021 року просто неба (4.70 м) й на 28-й у приміщенні (4.50 м).

Валентина Ковальська (48-годинний біг по біговій доріжці):

– виграла чемпіонат світу й установила найвище світове досягнення з 48-годинного бігу по біговій доріжці (339 км).

Юлія Левченко (стрибки у висоту):

– посіла восьме місце на Олімпійських іграх (1.96 м);

– посіла четверте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (1.94 м);

– посіла друге місце на міжнародних змаганнях у Банській Бистриці (1.96 м);

– завершила сезон на п’ятій позиції у світовому топ-листі в приміщенні (1.96 м) й на десятій просто неба (1.96 м).

Ярослава Магучіх (стрибки у висоту):

– виграла бронзову медаль на Олімпійських іграх (2.00 м);

– виграла чемпіонат Європи в приміщенні (2.00);

– виграла молодіжний чемпіонат Європи (2.00);

– встановила рекорд Європи U23 в приміщенні, абсолютний рекорд України й рекорд України зі стрибків у висоту в приміщенні, який став третім результатом у приміщенні у світовому топ-листі всіх часів (2.06 м, Банська Бистриця, Словаччина);

– посіла друге місце у фіналі «Діамантової ліги» (2.03 м);

– виграла етапи «Діамантової ліги» в Стокгольмі (2.03 м) й Брюсселі (2.02 м) та була другою в Лозанні (1.98 м);

– завершила сезон лідеркою світового топ-листа в приміщенні (2.06 м) й на другій позиції просто неба (2.03 м).

Анна Рижикова (400 м з бар’єрами):

– посіла п’яте місце з бігу на 400 метрів з бар’єрами на Олімпійських іграх (53.48 с);

– на етапі «Діамантової ліги» в Стокгольмі встановила національний рекорд України з бігу на 400 метрів з бар’єрами й стала єдиною українкою в історії, яка вибігала дистанцію з 53 секунд (52.96 с);

– з бігу на 400 м з/б посіла третє місце у фіналі «Діамантової ліги» (53.70 с);

– на п’яти з шести етапів «Діамантової ліги», в яких брала участь, фінішувала у першій трійці;

– завершила сезон на п’ятій позиції з бігу на 400 метрів з бар’єрами у світовому топ-листі-2021 просто неба (52.96 с).

Марія Сахарук (спортивна ходьба, 20 км):

– посіла 19-те місце на Олімпійських іграх (1:34:04 год);

– виграла відкритий зимовий чемпіонат Туреччини зі спортивної ходьби на 20 км (1:28:47 год);

– займає 23-ю позицію у світовому топ-листі сезону просто неба (1:28:47 год).

Наталія Стребкова (3000 метрів з перешкодами, 3000 метрів):

– посіла дев’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні з бігу на 3000 метрів (8:54.18 хв);

– виграла срібну медаль чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з бігу на 3000 метрів з перешкодами (9:45.56 хв);

– посіла друге місце на міжнародних змаганнях у Будапешті (9:32.05 хв);

– завершила сезон на 29-й позиції у світовому топ-листі в приміщенні з бігу на 3000 метрів (8:54.18 хв).

Вікторія Ткачук (400 метрів з бар’єрами):

– посіла шосте місце на Олімпійських іграх (53.79 с);

– посіла четверте місце у фіналі «Діамантової ліги» з особистим рекордом (53.76 с);

– посіла третє місце на етапі «Діамантової ліги» в Осло (54.62 с);

– завершила сезон на восьмій позиції у світовому топ-листі-2021 просто неба (53.76 с).

«Зірка, яка сходить» серед чоловіків (атлети віком до 20 років)

Андрій Атаманюк (середні дистанції):

– посів п’яте місце на чемпіонаті Європи з кросу в змаганнях юніорів (18:30 хв);

– посів восьме місце на юніорському чемпіонаті Європи з бігу на 3000 метрів і п’яте місце на чемпіонаті Європи з кросу у змаганнях юніорів (8:22.95 хв).

Олександр Онуфрієв (стрибки з жердиною):

– виграв бронзову медаль зі стрибків з жердиною на юніорському чемпіонаті Європи (5.44 м);

– завершив сезон на шостій сходинці світового топ-листа у віковій категорії U20 (5.44 м).

Артур Фельфнер (метання списа), вихованець Конотопської ДЮСШ ім. М.Маміашвілі:

– став чемпіоном Європи серед юніорів з метання списа (78.41 м);

– виграв срібну медаль юніорського чемпіонату світу (76.32 м);

– завершив сезон лідером світового юніорського топ-листа (78.41 м).

«Зірка, яка сходить» серед жінок (атлетки віком до 20 років)

Марія Горєлова (стрибки в довжину):

– виграла бронзову медаль зі стрибків у довжину на юніорському чемпіонаті світу (6.50 м);

– посіла п’яте місце на юніорському чемпіонаті Європи (6.44 м);

– виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (6.10 м);

– виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (6.07 м);

– завершила сезон на восьмій сходинці світового топ-листа у віковій категорії U20.

Світлана Жульжик (800 метрів):

– виграла срібну медаль з бігу на 800 метрів на юніорському чемпіонаті Європи (2:04.02 хв);

– виграла чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (2:05.84 хв);

– виграла срібну медаль на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (2:04.75 хв);

– посіла п’яте місце на юніорському чемпіонаті світу (2:06.04 хв);

– виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (2:07.95 хв);

– виграла чемпіонат України (2:05.24 хв) та чемпіонат України в приміщенні (2:05.55 хв).

Валерія Шоломіцька (спортивна ходьба):

– посіла четверте місце на юніорському чемпіонаті світу на дистанції 10000 метрів (48:13.05 хв);

– посіла шосте місце на юніорському чемпіонаті Європи на дистанції 10000 метрів (47:49.98 хв);

– встановила рекорди України U18 на дистанціях 5000 метрів (13:20.77 хв, Івано-Франківськ), 10000 метрів (46:20.91 хв, Львів) і 10 км (46:09 хв, Луцьк);

– у світовому юніорському топ-листі сезону займає друге місце на дистанції 5000 метрів (22:27.81 хв), третє на 3000 метрів (13:20.77 хв), третє на 10000 метрів (46:20.91 хв) і сьоме на 5 км (22:41 хв).

Найкращий тренер/тренерка року

Сергій Кохан – тренер фіналіста Олімпійських ігор, чемпіона  Європи серед молоді і єдиного 20-річного атлета в історії, який метнув молот за 80-метрову позначку Михайла Кохана.

Володимир Кравченко – тренер фіналістки Олімпійських ігор і рекордсменки України з бігу на 400 метрів з бар’єрами Анни Рижикової.

Вадим Крушинський – тренер чемпіонки Європи в приміщенні й фіналістки Олімпійських ігор Марини Бех-Романчук і бронзової медалістки юніорського чемпіонату світу Марії Горєлової (обидві – стрибки у довжину).

Ірина Пустовойт – тренерка срібної медалістки чемпіонату Європи в приміщенні й фіналістки Олімпійських ігор Ірини Геращенко та фіналістки Олімпійських ігор і чемпіонату Європи в приміщенні Юлії Левченко (обидві – стрибки у висоту).

Тетяна Степанова – тренерка бронзової медалістки Олімпійських ігор, чемпіонки Європи в приміщенні, чемпіонки Європи серед молоді й абсолютної рекордсменки України в приміщенні Ярослави Магучіх.

Найкраща команда року

Жіноча команда зі спортивної ходьби на 20 км (Ганна Шевчук, Олена Собчук, Людмила Оляновська) – виграли срібну медаль командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби.

Чоловіча команда зі спортивної ходьби на 50 км (Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Ігор Главан, Антон Радько) – виграли бронзову медаль командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби.

Чоловіча естафетна команда 4х100 метрів (Ерік Костриця, Андрій Васильєв, Кирило Приходько, Василь Макух) – виграли бронзову медаль молодіжного чемпіонату Європи (39.45 с).

Жіноча естафетна команда 4х400 метрів (Вікторія Ткачук, Анастасія Бризгіна, Катерина Климюк, Анна Рижикова) – посіли п’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні й побили 24-річний рекорд України в приміщенні (3:30.38 хв).

Змішана естафетна команда 4х400 метрів (Микита Барабанов, Катерина Климюк, Аліна Логвиненко, Олександр Погорілко) – виграли міжнародний Кубок з естафетного бігу в Ерзурумі з національним рекордом (3:14.06 хв – потребує ратифікації) і на Олімпійських іграх пробігли з другим результатом в історії України (3:14.21 хв).

«Найкраща легкоатлетка у категорії «Мастерс»

Наталія Росецька (вікова категорія Ж55):

– виграла три золоті медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з метання диска (30.98 м), молота (38.00 м) і списа (23.51 м);

– виграла срібну медаль зі штовхання ядра на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» (10.25 м);

– встановила чотири рекорди України у своїй віковій категорії – з метання списа (26.50 м), молота (38.00 м), ваги (11.03 м) і метального п’ятиборства (3618).

Світлана Сорочук (вікова категорія Ж50):

– виграла три золоті медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з метання диска (36.92 м), молота (32.28 м) і зі штовхання ядра (13.06 м);

– виграла срібну медаль з метання списа на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» (13.6 м);

– встановила рекорд України у своїй віковій категорії з метання ваги (12.00 кг).

Олена Шевченко (вікова категорія Ж55):

– виграла дві золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – зі стрибків у висоту (1.35 м) і зі штовхання ядра (10.82 м);

– виграла дві срібні медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – зі стрибків у довжину (3.6 м) і з метання списа (22.2 м);

– встановила рекорд України у своїй віковій категорії зі штовхання ядра (10.82 м).

«Найкращий легкоатлет у категорії «Мастерс»

Валентин Ліпіч (вікова категорія Ч55):

– виграв три золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з бігу на 100 метрів (13.22 с), зі стрибків у довжину (5.25 м) та висоту (1.55 м);

– посів четверте місце з бігу на 200 метрів (28.06 с).

Анатолій Павлішин (вікова категорія Ч70):

– виграв дві золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з бігу на 800 метрів (3:02.94 хв) і на 2000 метрів з перешкодами (9:38.6 хв).

Володимир Чернятевич (вікова категорія Ч70):

– виграв дві золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – зі стрибків у довжину (3.85 м) і з потрійного стрибка (8.94 м).

ФЛАУ

Поділитися в соціальних мережах
Держава заплатила Ахметову 2,7 мільярдів по “зеленому тарифу”
Німеччина поки не постачатиме Україні зброю – міністр оборони
Криптовалюти продовжують втрачати ціну
НАТО проведе масштабні військові навчання у Середземному морі
У Києві утворили “живий ланцюг” через ДніпроФОТО
“Неприйнятно і не обговорюється”: Румунія відповіла на вимогу РФ вивести війська НАТО
Наступного тижня МОЗ планує зареєструвати інноваційні ліки проти коронавірусу
Міноборони підготувало новий наказ про військовий облік жінок
Зеленський запровадив нові санкції РНБО
ДСНС: “мінування” – елемент гібридної агресії й спланована операція
США повідомили Україну про плани евакуювати сім’ї дипломатів наступного тижня – CNN
Зеленський призначив заступника голови Служби зовнішньої розвідки
Карнавал у Ріо-де-Жанейро відклали до квітня
В Україну прибула партія летальної зброї від США
Хвиля Covid наростає: майже 22,5 тисячі нових випадків
Вчора
Директор лісгоспу збив 9-річну дитину й утік: його затримало ДБР
Першим вбитим на Майдані був не Нігоян – ДБР
НОК оприлюднив склад збірної на Олімпійські ігри у Пекіні
Державна зернова корпорація входить у дефолт, мільярд доларів платитимуть з бюджету
Один гірник загинув, інший у важкому стані на Донеччині
Терехов на слова Зеленського: Харків був і буде українським
Акції компаній світу продовжують падати: що відбувається
Івано-Франківська область переходить у “червону” зону через ковід
У Німеччині знайшли поховання українських солдатів часів Другої світової
Лавров заявив, що РФ ніколи не погрожувала українцям: Це Зеленський виганяє російськомовних
Офіс генпрокурора оскаржив запобіжний захід Порошенку
Кличко поділився враженнями від свого “Омікрону”: він підступний
Частка продажу квитків онлайн торік зросла майже до 70% – УЗ
Обіцяли видати тіла: в Києві патологоанатоми вимагали гроші з родичів пацієнтів, померлих від COVID-19
Між президентами України і Польщі створять спеціальний канал зв’язку