Вчора
Протягом дня на Сумщині зафіксовано 228 вибухів
“День минув — і слава Богу”: як живуть у Ворожбі біля кордону з РФ
Внаслідок масованої атаки по Шалигиному пошкоджено декілька будинків, відсутнє світло, проблеми зі зв’язкомФОТО
Демонтаж замку у “Казці” зупинили. Акпєров із підприємцями пропонує відновити за приватні кошти
9 будинків пошкоджені внаслідок ворожої атаки у Верхній Сироватці
Щонайменше 5 будинків пошкоджені у Великій Писарівці внаслідок авіаударуВІДЕО
Завтра у Сумах стартує місячник благоустрою
У Шосткинській громаді понад 6 тисяч учнів навчаються у змішаному форматі
На Сумщині загинув захисник із Шепетівки Всеволод Шабадах
У Сумах сталася потрійна ДТП: постраждав її винуватецьФОТО
Жителів Сумської громади просять актуалізувати дані у Реєстрі тергромади
У Шостці «Газель» знесла частину паркану освітнього закладуФОТО
На Кролевеччині чоловік задля розваги підпалив дачний будинок односельцяФОТО
На Сумщині загинув захисник із Краснопільщини Сергій Моголенець
Лебедин відновлює систему відеоспостереження
Внаслідок ворожої атаки згорів будинок у селі Фотовиж Есманьської громади
У Сумах ліквідували порив колектора в промзоні
Шосткинська міська рада витратила на рекламу майже 5 мільйонів гривень
Обіцяла родичам загиблих чи полонених допомогти в отриманні соцвиплат – “адвокатка” ошукала людей на понад 3 млн грнФОТО
На околицях прифронтової зони вибухотехніки знешкодили БПЛАФОТО
Шалигине на Глухівщині протягом дня обстрілюють ФПВ-дронами та РСЗВ
На Сумщині за минулу добу рятувальники 12 разів гасили пожежі сухої рослинностіФОТО
Ще одну людину вдалося евакуювати із Хотінської громади сьогодні
Сумські патрульні за тиждень виявили 10 осіб із наркотиками
В Охтирці перевірили якість питної води
Жителя Шосткинщини судили за вбивство колишнього співмешканця матері
Конотопські гандболістки стали чемпіонками України
У Верхній Сироватці з річки дістали тіло чоловіка
У Ромнах завершують опалювальний сезон 1 квітня
Конотопські танцюристи здобули нагороди на всеукраїнських змаганнях «Сонячні стежки»ФОТО

Лікарня, опікуни та переїзд: як склалося життя маленької Варі, яка втратила маму

Варю врятували зі зруйнованої квартири, в яку 30 січня влучив російський БпЛА. Того дня загинуло 11 людей, а 8-річна дитина стала сиротою – її мама не вижила. З найближчих людей у дівчинки залишився дідусь, який в момент влучання теж був у квартирі, його врятували.

Варя отримала важкі травми, перенесла кілька операцій на ніжці та майже півтора місяця провела в лікарні.

Журналісти Кордон.Медіа навідали Варю в лікарні перед її випискою та поспілкувалися з близькими для неї людьми про стан дитини та її подальше майбутнє.

Маленька Варя з Сум

З моменту трагедії долею дівчинки переймалося безліч людей: разом збирали кошти на нове житло, приносили Варі необхідні речі, надсилали листівки зі словами підтримки. А лікар, який оперував дівчинку, подарував їй смартфон, щоб могла спілкуватися з близькими, поки у реанімації.

Лікарня в Сумах

У лікарні поряд з Варею увесь час були рідні для неї люди, сусіди та друзі. Щодня займатися з дитиною приходила її вчителька. Зараз Варею опікується тітка Любов, яка приїхала з Дніпропетровщини, коли дізналась про трагедію. Вона оформила на дівчинку тимчасове опікунство.

У доказ цьому у мережу рідні Любові виклали цей документ, де посилаються на частину першу статті 135 Сімейного Кодексу України. Видачу документа щодо призначення тимчасового опікуна журналістам підтвердили у Службі у справах дітей ще у лютому.

Як виявилося, документ про тимчасове влаштування дівчинки має істотні юридичні вади. Так це Кордон.Медіа прокоментував адвокат Юрій Ломака.

«Служба у справах дітей пояснює законність видання наказу щодо життя Варвари ст. 135 СК України, яка тут повністю недоречна, бо регулює питання запису про батьків дитини, якщо батьківство, материнство не встановлене.

Документ не містить будь-якого механізму контролю за умовами проживання дитини в сімʼї Любов Горбенко, в наказі не вказано, чи проводилась оцінка умов в сім’ї Горбенко, не зазначено, чи включено дитину до Єдиного обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування», – пояснив Юрій.

Журналісти Кордон.Медіа з цього приводу звернулися за коментарем до Служби у справах дітей Сумської міськради, але за 10 днів коментаря ще не отримали.

Стан Варі зараз

Варя почувається добре і дуже хоче бути самостійною: не хоче брати милиці, а намагається йти сама. Дівчинка поділилася, що найбільш за все зараз хоче одужати. Мріє піти на гурток танців у стилі хіп-хоп та щоб швидше відросло волосся, яке лікарям довелося обрізати.

Сумчанка Варя залишилася без мами

В руках у Варі мавпочка – цю іграшку дівчинці подарував її рятівник – Олександр. Він також переймається за дівчинку і не раз приходив до неї у лікарню із подарунками.

14 березня Варю виписали з лікарні. Перед цим їй розповіли, що мама загинула, а наступного дня дитину звозили до матері на кладовище, розповіли нам друзі родини Пугачових.

Попереду у дівчинки ще тривала реабілітація – як фізична, так і психологічна. За кілька днів Варя з опікунами поїхала у селище у Дніпропетровській області, де житиме з тіткою Любовʼю Горбенко та її чоловіком. Із ними поїхав і дідусь, зараз вони всі мешкають в одному будинку, дізналися наші журналісти у близьких Варі, з якими дитина щодня спілкується телефоном.

Журналісти слідкують за тим, як складається життя маленької Варвари після трагедії: хто буде її опікуном, де житиме дитина та на що витратять кошти, зібрані для неї громадою.

Ця історія набула резонансу у соцмережах, адже навколо ситуації родини Пугачових між друзями сім’ї та новими опікунами виникли суперечки. Далі розповімо, що вдалося з’ясувати.

Як склалася доля маленької сумчанки Варі

Найближчі люди Варі

До трагедії Варя жила з мамою та дідусем. Батька у неї не було. Дідусь працював водієм сумської маршрутки, а мама займалася вихованням Варі й ось-ось мала вийти на роботу. Родина Пугачових близько товаришувала з  сусідами: багато часу Варя проводила у сусідки, пані Любові. Як розповіла жінка, дитина називала її бабусею і дружила з її доньками Лілею та Марією. Вони ж після трагедії відкрили для Варі збір грошей на лікування та житло.

Після трагедії дідусь дівчинки Борис теж був у лікарні. Зараз він досі з гіпсом. Оскільки через травму дідусь не міг бути поруч, з Варею спочатку були куми, потім друзі родини, а згодом приїхала тітка, яка й оформила тимчасове опікунство. Доглядали ж Варю усі гуртом, по черзі.

Про загибель мами дівчинці вирішили не говорити, тітка Любов чекала, поки одужає дідусь, щоб він повідомив про це дитині.

Що з грошима на житло?

Друзям сім’ї Пугачових вдалося зібрали понад 1.7 млн грн. Поки Варя та дідусь були в лікарнях, подруга мами Варі Лілія шукала для них квартиру, узгоджуючи все з дідусем. Він хотів, аби житло було біля школи Варі та на невисокому поверсі. Вдалий варіант знайшли, і квартиру вже майже придбали. Але в останній момент пан Борис вирішив скасувати купівлю, а кошти сказав перерахувати або йому, або придбати квартиру у Дніпропетровській області.

«Дідусь Борис був настільки шокований та вдячний, що їм так допомогли люди, і вони зможуть придбати кватиру. А Варя раділа, що в неї буде своя кімната. Але раптово дідусь свою думку змінив», – розповіла нам подруга сім’ї Лілія.

Сумчанка Варя постраждала внаслідок атаки шахеда

Рішення про переїзд викликало чимало питань у друзів родини Пугачових. Лілія розповіла, що нова сім’я раніше не підтримувала постійних стосунків із Варею та її мамою, тісно спілкуватися вони почали з дитиною лише у лікарні. Лілія разом з іншими друзями родини хвилюється, що переїзд та раптові зміни можуть нашкодити дівчинці. Непокоїть їх і доля грошей, які зібрали для Варі небайдужі люди.

«Кошти громадою зібрали саме на власне житло та лікування для дитини, ми маємо бути впевнені, що цю квартиру опікуни не продадуть, або гроші не підуть на інші потреби», – додала Лілія.

Тимчасова опікунка дівчинки тітка Любов сказала, що вони самостійно вирішуватимуть, де придбати житло для дитини чи як витратити зібрані для неї кошти.

«Я заберу Варюшу, дідуся Борю і поїду у Софіївку (селище на Дніпропетровщині – прим. ред). Оформлю над дитиною опікунство, наберу тебе і скажу, що кошти ви зобов’язані передати у родину Варвари», – наголосила Любов Горбенко Лілії.

Як складається доля постраждалої від удару шахеда маленької сумчанки Варі

Благодійники ж бажають, щоб ці гроші залишилися для Варвари, а не потрапили в «загальний сімейний бюджет».

Щодо правового статусу зібраних коштів та про можливі варіанти розв’язання цього питання журналісти Кордон.Медіа також проконсультувалися з адвокатом Юрієм Ломакою.

«Зібрані кошти – це благодійна допомога для забезпечення житла та добробуту Варвари. Вони не належать опікуну, дідусеві чи іншим дорослим, а є подарунком на користь дитини. Люди, які збирали ці кошти, – не власники, а лише ті, хто має передати їх за призначенням», – зазначив адвокат.

На його думку, щоб гарантувати, що гроші залишаться для Варвари, найкраще використати депозит на користь дитини (ст. 636 ЦК України). Це дозволить покласти кошти на вклад (у гривні, доларах США, євро тощо), який належатиме самій Варварі.

«Гроші будуть на депозиті до її повноліття, з можливістю часткового доступу з 16 років або за дозволом органу опіки. Опікун же не зможе розпоряджатися цими коштами чи змінювати умови депозиту.

Якщо гроші знадобляться раніше (наприклад, на лікування), змінити договір зможуть лише ті, хто його уклав – ті, хто збирав кошти, а банк забезпечить їх надійне збереження. Це гарантує, що гроші будуть використані виключно в інтересах Варвари», – наголосив Юрій Ломака.

Окрім придбання житла для Варі, варіант із депозитом на ім’я дитини ініціаторки зборів теж розглядають, про це розповіла нам Лілія.

Де зараз мешкає Варя?

Дівчинка живе у селищі в Дніпропетровській області. Там у родини Горбенків приватний будинок, розповіла нам Любов під час зустрічі у лікарні. Після переїзду та стабілізації стану Варя закінчуватиме навчання дистанційно у своїй сумській школі, а далі вирішуватимуть, чи змінювати заклад.

На зустрічі в опікунській раді майбутнім опікунам рекомендували продовжити реабілітацію дитини в Сумах, поки є така потреба, оскільки в селищі, куди перевозять дівчинку, держава не зможе забезпечити таку підтримку, і родині доведеться їздити в обласний центр. Попри це, нова родина все ж вирішила не залишатися в Сумах для продовження реабілітації, розповіла журналістам Лілія, яка також там була присутня.

Водночас подруга сім’ї Лілія поділилася, що теж подала документи на опікунство.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу