Через ожеледь сумчани атакують травмпункт (відео)
У Сумах через ожеледицю на дорогах на чверть збільшилась кількість травмувань за останній тиждень. Про це розповів завідувач травматологічного відділення міської лікарні Володимир Сухоставець, передає suspilne.media.
Удень 8 лютого до травмпункту міської лікарні звернулася 85-річна пенсіонерка Ганна Антонівна. З травмою руки її привезла донька. Після огляду у лікаря та рентгену у жінки виявили перелом. “Бабуся вийшла на вулицю погодувати голубів і впала біля під’їзду. Ми її одразу привезли сюди аби перевірити, тому що сильно болить рука”, – розповіла донька травмованої Тетяна Рябченко.
На 14.00 сюди за допомогою звернулися 50 людей, за останні три дні – 200, розповів завідувач травматологічного відділення Володимир Сухоставець. “Кількість зросла десь на 25% у порівнянні з минулим тижнем, коли не було ожеледиці. Травми, в основному це забиття, розтягнення зв’язок, але трапляються і переломи зі зміщенням, переломи променевих кісток, переломи кісточок гомілки. Це ті травми, зимові травми, які зазвичай отримують люди в таку погоду”, – розповів Володимир Сухоставець.
За тиждень у Сумах до пунктів обігріву у лікарнях звернулися троє людей, повідомила очільниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко. Одну з них госпіталізували до стаціонару з обмороженням.
З 9 лютого в області синоптики очікують на зниження температури, хуртовину та ожеледь. Погоду визначатиме атмосферний фронт циклону з південного заходу, розповіла синоптик Ольга Шевцова. “Протягом доби очікується значний сніг. Вдень у південних районах області – значний сніг з дощем, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу. Протягом доби по місту Суми та області очікуються пориви південно-східного вітру, хуртовина, на дорогах ожеледиця. Температура вночі по області -6..-11, по місту Суми -8…-10 градусів, вдень по області 0..-5, по місту Суми -2..-4 градуси”, – розповіла синоптик.
У п’ятницю, 12 лютого, за словами Ольги Шевцової, є вірогідність дощу, а наступного дня знову все замерзне.
За словами директора департаменту інфраструктури міста Олександра Журби, жодних скарг на компанії-управителі до них не надходило. Були звернення по приватному сектору, якими займався “Шляхрембуд”. Всього на санітарне утримання доріг Сумської територіальної громади 2021-го року запланували 43 млн грн. Скільки вже витратили, сказав Олександр Журба, буде відомо у кінці місяця.
Через ускладнення погодних умов тимчасово заборонили проїзд вантажних автомобілів через Ромни. Про це повідомили на сайті Роменської міськради. Об’їжджати цю ділянку рекомендують через Пирятин.
Як діяти тим, хто вважає, що травмувався через не посипані дороги, розповіла юристка Олена Смоляк. За її словами, потрібно виконати ряд дій, які допоможуть довести, що травмування сталося саме через нерозчищений тротуар.
Якщо травмувався на слизькому тротуарі, потрібно:
- зробити фото, відеозйомку місяця падіння як доказ того, що саме в цей день і в цей час даний тротуар чи доріжка не були розчищені
- знайти свідків, які бачили той факт, що людина впала
- звернутися до лікаря, отримати усі необхідні довідки і фіксації того факту, що дійсно людина отримала травми, збирати усі необхідні чеки, квитанції, які підтверджують факт лікування
- з’ясувати, яке саме підприємство, установа чи організація є відповідальною за отримання тієї частини ділянки на якій вона впала
- звернутися з претензією до даного підприємства, установи, організації з вимогою про відшкодування шкоди, яка була завдана через недогляд за відповідною ділянкою
“Якщо підприємство, установа, організація відмовляється від відшкодування, і ви ж надаєте весь пакет зібраних вами документів, надалі захист своїх порушених прав може відбуватися у судовому порядку”, – сказала юристка.